Kim są sprawcy tego bezbożnego czynu?Noc z piątku na sobotę ubiegłego tygodnia na trwałe zapisze się w historii Ziębic. I nie będzie to data, którą chciałoby się zapamiętać, wręcz odwrotnie. Miejsce na obrzeżu miasta, ale zaledwie 100-200 metrów od Os. Kopernika, znane mieszkańcom miasta ze stojącego tam krzyża, zostało sprofanowane.

Nieznani sprawcy przewrócili krzyż, rozbili znajdującą się na nim figurę Chrystusa, a poprzeczną belkę spalili. Postępowanie w tej sprawie prowadzi ziębicka policja. Jak poinformował nas podinspektor Radosław Wolny, komendant Komisariatu Policji w Ziębicach, działania policji prowadzone są z zaangażowaniem wszystkich dostępnych środków. Profanacja krzyża to przestępstwo bez precedensu w powojennej historii miasta.
Policja, za naszym pośrednictwem, zwraca się o pomoc w znalezieniu sprawców. Każdy, kto wie lub widział, co działo się wtedy w okolicy krzyża może pomóc. – Każdemu, kto zechce pomóc w ustaleniu sprawców gwarantujemy dyskrecję. Sprawdzimy każdą informację, nawet tę anonimową – powiedział komendant.Nieznani sprawcy przewrócili krzyż, rozbili znajdującą się na nim figurę Chrystusa, a poprzeczną belkę spalili
O postępach śledztwa będziemy informować.

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.