Strzelińscy policjanci w mieszkaniu 61-letniego mieszkańca gminy Wiązów natrafili na kilkanaście sztuk broni i ostrą amunicjęChciał popełnić samobójstwo, był pijany. Sąsiadka poinformowała policję. Gdy funkcjonariusze przyjechali, znaleźli w domu 61-letniego mężczyzny mnóstwo broni i amunicję.
W środę, 23 grudnia 2015r., dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie odebrał telefon. Mieszkanka gminy Wiązów poinformowała go, że nietrzeźwy 61-letni mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zastali nietrzeźwego lokatora. Ku ich zdziwieniu zobaczyli, że ma w mieszkaniu dużo broni i amunicji. Ponieważ mężczyzna był w złym stanie zdrowia, funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyznę przetransportowano do strzelińskiego szpitala na badania i obserwację.
- W mieszkaniu policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilkanaście jednostek broni - mówi st. asp. Ireneusz Szałajko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Był to między innymi karabinek produkcji niemieckiej, karabinek produkcji samodziałowej, karabin marki Mauser, pistolet maszynowy PPS produkcji radzieckiej, w tym sprzęt do wyrobu broni i amunicji oraz 150 sztuk amunicji ostrej. W toku dalszych działań policjanci ustalili, że mężczyzna posiadał broń i amunicję nielegalnie.
61-latka zatrzymano w policyjnym areszcie. W sobotę, 26 grudnia 2015r., Sąd Rejonowy w Strzelinie zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 2 miesiące. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze   

papkin Permalink3 +5 papkin
j.w
Cytuję Pani od polskiego:
"pistolet maszynowy PPS produkcji radzieckiej, w tym sprzęt do wyrobu broni i amunicji oraz 150 sztuk amunicji ostrej".

Polska język trudna język. I jeszcze karabin produkcji samodziałowej...

To tak dupną wiedzą błyszczy przewodniczący rady,rzecznik, policjant "szawełło" w tej gminie to tylko ORMO działa-hej
2016-01-25 18:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Pani od polskiego Permalink2 +4 Pani od polskiego
...
"pistolet maszynowy PPS produkcji radzieckiej, w tym sprzęt do wyrobu broni i amunicji oraz 150 sztuk amunicji ostrej".

Polska język trudna język. I jeszcze karabin produkcji samodziałowej...
2016-01-25 15:19 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink1 +6 spajker
RE: Arsenał broni i amunicja w domu mieszkańca Wiązowa
61 letni człowiek od wielu lat ma broń. nikomu tą bronią nie zaszkodził. zabrakło mu papierka- pozwolenia na broń. jakiś bandzior X chodzi na kurs karate, ma zabójczego kopa i zabójcze uderzenie i jest nerwowy. spokojny człowiek z bronią odsiedzi 10 lat a agresywny karateka z zabójczym kopem zdaniem organów ścigania nie stanowi zagrożenia. potrzeba aby karateka w dresie zaatakował prokuratora a ten wiązowianin w czasie pacyfikacji prokuratora postrzelił napastnika i uratował prokuratorowi życie.
2016-01-22 18:56 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.