Od 13 do 19 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu zorganizowało kurs trenera personalnego i instruktora siłowni. W siedmiodniowym szkoleniu udział wzięło 19 żołnierzy z czternastu brygad obrony terytorialnej oraz dwóch centrów szkoleń. Szkolenie zrealizowano we współpracy z Toruńską Strefą Siły.
„Utrzymanie sprawności fizycznej na bardzo dobrym poziomie jest nieodłącznym zadaniem każdego żołnierza. Realizowany w CSWOT kurs trenera personalnego i instruktora siłowni ma za zadanie przygotować uczestników do wzmacniania kondycji fizycznej podległych im żołnierzy w ramach prowadzonych zajęć i szkoleń” – powiedział płk Edward CHYŁA Komendant Centrum Szkolenia WOT.
W czasie siedmiodniowego szkolenia, jego uczestnicy pozyskiwali wiedzę z zakresu przygotowania i prowadzenia treningu, fizjoterapii, fizjologii, dietetyki oraz motywacji. Główny nacisk szkolenia instruktorzy ukierunkowali na praktyczne wykonywanie ćwiczeń i planowanie treningu. Kursanci każdego dnia wzbogacali dotychczasowe plany treningowe o nowe elementy, które po wdrożeniu w ich macierzystych Brygadach pozwolą im zadbać o kondycję fizyczną podwładnych żołnierzy.
„Przez całe życia związana byłam ze sportami sztuk walki, początkowo jako zawodnik, a następnie jako trener. Zorganizowany w CSWOT kurs trenera personalnego i instruktora siłowni pozwolił mi zrozumieć mechanikę dotychczas wykonywanych ćwiczeń, a także udoskonalić je. Zdobyta wiedza pozwoli mi teraz na przekazanie jej innym żołnierzom mojej Brygady, a także urozmaicić prowadzone przeze mnie treningi sztuk walki” – dodała szer. Katarzyna Majchrzak z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.
Ppor. Krzysztof WÓJCIK
Oficer Prasowy
Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej
im. kpt. Eugeniusza Konopackiego w Toruniu
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.