Od 13 do 19 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu zorganizowało kurs trenera personalnego i instruktora siłowni. W siedmiodniowym szkoleniu udział wzięło 19 żołnierzy z czternastu brygad obrony terytorialnej oraz dwóch centrów szkoleń. Szkolenie zrealizowano we współpracy z Toruńską Strefą Siły.
„Utrzymanie sprawności fizycznej na bardzo dobrym poziomie jest nieodłącznym zadaniem każdego żołnierza. Realizowany w CSWOT kurs trenera personalnego i instruktora siłowni ma za zadanie przygotować uczestników do wzmacniania kondycji fizycznej podległych im żołnierzy w ramach prowadzonych zajęć i szkoleń” – powiedział płk Edward CHYŁA Komendant Centrum Szkolenia WOT.
W czasie siedmiodniowego szkolenia, jego uczestnicy pozyskiwali wiedzę z zakresu przygotowania i prowadzenia treningu, fizjoterapii, fizjologii, dietetyki oraz motywacji. Główny nacisk szkolenia instruktorzy ukierunkowali na praktyczne wykonywanie ćwiczeń i planowanie treningu. Kursanci każdego dnia wzbogacali dotychczasowe plany treningowe o nowe elementy, które po wdrożeniu w ich macierzystych Brygadach pozwolą im zadbać o kondycję fizyczną podwładnych żołnierzy.
„Przez całe życia związana byłam ze sportami sztuk walki, początkowo jako zawodnik, a następnie jako trener. Zorganizowany w CSWOT kurs trenera personalnego i instruktora siłowni pozwolił mi zrozumieć mechanikę dotychczas wykonywanych ćwiczeń, a także udoskonalić je. Zdobyta wiedza pozwoli mi teraz na przekazanie jej innym żołnierzom mojej Brygady, a także urozmaicić prowadzone przeze mnie treningi sztuk walki” – dodała szer. Katarzyna Majchrzak z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.
Ppor. Krzysztof WÓJCIK
Oficer Prasowy
Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej
im. kpt. Eugeniusza Konopackiego w Toruniu

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także