W piątek tj. 22.04.2022 r. w Sądzie Najwyższym rozpoznana zostanie kasacja w głośnej sprawie karnej przeciwko Hansowi G. Przypomnijmy - Hans G. to niemiecki pracodawca, który został nagrany przez Panią Natalię Nitek - Płażyńską, gdy wygłaszał swoje oświadczenia dotyczące Polaków (m.in. wskazując, że zabiłby wszystkich Polaków i że jest hitlerowcem).
 
Pani Natalia Nitek - Płażyńska, z finansową pomocą Reduty Dobrego Imienia, wniosła pozew o naruszenie dóbr osobistych. Reduta opłacała wszystkie koszty (administracyjne, sądowe, prawne). W tym samym czasie prokuratura gdańska postawiła Hansowi G. zarzuty m.in. znieważenia oraz groźby. Hans G. w obu instancjach w sądzie karnym został uznanym winnym znieważenia, jednak II instancja uniewinniła go od zarzutu groźby karalnej, pozostawiając jedynie skazanie za znieważenie. Wobec tego została wniesiona kasacja, która zostanie rozpoznana w piątek podczas rozprawy. 
 
Reduta Dobrego Imienia ponosi wszelkie koszty zarówno procesu karnego, jak i cywilnego i jest aktywnym uczestnikiem obu postępowań. Przypominamy, że w sprawie cywilnej również została wniesiona skarga kasacyjna, która jeszcze nie została przez Sąd Najwyższy rozstrzygnięta.
 
Przypomnijmy:
 
Wobec Hansa G. w polskich sądach toczyły się dwa odrębne postępowania:
 
• SPRAWA KARNA
 
W pierwszej sprawie karnej Sąd Rejonowy w Wejherowie (w grudniu 2019 r.) uznał Hansa G. winnym znieważenia i grożenia śmiercią Pani Natalii Nitek - Płażyńskiej. Sąd skazał Hansa G. na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Dodatkowo Hans G. został skazany na grzywnę 20 tys. złotych, a także nawiązkę na rzecz pokrzywdzonych w kwocie około 10 tys. złotych. Ponadto oskarżony miał zwrócić koszty procesu. Sąd Okręgowy w Gdańsku zmienił wyrok (uniewinnił Hansa G. od jednego z zarzutów) podtrzymując skazanie w zakresie znieważenia.
 
• SPRAWA CYWILNA Z POWÓDZTWA NATALII NITEK - PŁAŻYŃSKIEJ
 
W 2016 roku Pani Natalia Nitek - Płażyńska złożyła do sądu pozew przeciwko swojemu byłemu pracodawcy Hansowi G.
Warto pamiętać, że Hans G. to Niemiec, pracodawca w firmie POS System na Pomorzu, który prowadząc biznes w Polsce, używał wobec polskich pracowników słów godzących w ich dobra osobiste i narodowe. Niemiecki przedsiębiorca obrażał Panią Natalię Nitek - Płażyńską ze względu na jej narodowość. Siebie samego nazywał hitlerowcem i mówił, że zabiłby wszystkich Polaków. Groził także swojej pracownicy śmiercią, powołując się na wyższość Niemców nad Polakami.
Po kilkuletnim procesie, w lutym 2019 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku zobowiązał Hansa G. do przeproszenia Pani Natalii Nitek - Płażyńskiej w mediach ogólnopolskich oraz do zapłaty 50 tys. zł tytułem zadośćuczynienia na rzecz Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie.
 
Sprawa cywilna została rozpoznana przez Sąd Apelacyjny w Gdańsku, zgodnie z wyrokiem Pani Natalia Nitek - Płażyńska ma przeprosić Niemca Hansa G. za to, że nagrywała jego wypowiedzi. Przeproszenie ma być publiczne na dwóch kontach w mediach społecznościowych, przez cały miesiąc, dodatkowo Pani Natalia Nitek - Płażyńska ma zapłacić 10.000 zł na WOŚP oraz pokryć koszty sądowe. Natomiast Hans G. został zobowiązany do przesłania tylko listownych przeprosin do Pani Natalii Nitek - Płażyńskiej, ale nie musiał przepraszać publicznie.
 
Reduta Dobrego Imienia, jako strona w sprawie wniosła do Sądu Najwyższego sprawę kasacyjną. 23.12.2020 r. Reduta otrzymała informację, że Prokuratura Krajowa przystąpiła do kasacji w sprawie Pani Natalii Nitek - Płażyńskiej.

Źródło: Reduta Dobrego Imienia

Komentarze   

RE: W Sądzie Najwyższym rozpoznana będzie kasacja w głośnej sprawie karnej przeciwko Hansowi G.
.
2022-04-22 05:01 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +4 spajker.
RE: W Sądzie Najwyższym rozpoznana będzie kasacja w głośnej sprawie karnej przeciwko Hansowi G.
niemiec bez klasy. drzeć buzię na słabszych i tulić ogon pod siebie przed sądem. nawet go zwyzywać nie można bo sam nazywa siebie hitlerowcem. na rasę panów działa tylko siła. jak dostali od ruskich łomot to do dzisiaj sa zaciekłymi rusofilami a tak się ruskimi brzydzili. taki hans powinien mieć sparring z szalikowcami, szkoda czasu na sądy. w niemczech dostałby wyrok skazujący w 14 dni zza mobbing za hitlerowca i za darcie buzi. zakompleksiony psychopata , papierowy tygrys. to jescze hans ma wyrokiem polskiego sądu otrzymać przeprosiny za to że kobieta nagrywała agresywnego psychopatę. gdyby nie nagrywała to miałaby zarzut pomówień bo dowodów nie ma. wysoki sądzie, ja mam taki dyktafon, który sam się włącza powyżej 50 decybeli i na dźwięk przekleństw. no a gdzie zarzuty dla hansa z art 119 KK??? trzeba mu podesłać polskich kiboli, niech ich zabija. zabawa będzie obopólna.
2022-04-21 18:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.