W najnowszym 14 numerze powiatowego tygodnika piszemy o wielu nowych sprawach, które w tym tygodniu zajmują w gazecie sporo miejsca. Liderem jest, co zrozumiałe, Strzelin. Mieszkańcy mogą się spodziewać kolejnych inwestycji, które są planowane na terenie miasta. Jedną z nich są konkretne ustalenia co do planowanej przebudowy ronda, a zmiany szykują się bardzo poważne. Niestety, ostatnie dni przyniosły też kilka smutnych informacji, jak choćby ta, o tragicznym wypadku na ul. Fabrycznej, czy o napaści mężczyzny na sprzedawczynie w jednym ze sklepów.
Bardzo ciekawą informacją jest ta, dotycząca planowanej budowy ogromnej farmy fotowoltaicznej. Tradycyjnie informujemy o wszelkich działaniach dotyczących lokalnej służby zdrowia, zarówno w dziedzinie koronawirusa, szczepień, jak i ciekawych zmian w strzelińskim szpitalu.
Pojawiła się nadzieja, że po dwóch latach zamknięcia, wieża na Gromniku w końcu stanie otworem dla zwiedzających.
Jest też o problemie mieszkańca gminy Wiązów, który ma koci problem i nie może się doprosić odpowiedniej pomocy ze strony gminy.
Na koniec zapraszamy do ciekawego wywiadu ze znaną strzelińską artystką, która już za kilka dni stanie przed wielką ogólnopolska szansą.

Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa. 
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.