W najnowszym, 47 numerze Słowa, opisujemy historię małego Piotrusia, którego marzeniem jest życie. Dąży do tego ze wszystkich sił, i choć walka z chorobą jest nierówna, wspierają go rodzice i rzesza ludzi wielkiego serca. W tym wydaniu wracamy do zasygnalizowanego tydzień temu artykułu o budowie nowoczesnego parku handlowego na obrzeżach Strzelina. Z lektury dowiecie się, co konkretnie będzie i jakie obiekty pojawią się przy okazji tej inwestycji. Miniony tydzień przyniósł kolejne decyzje w sprawie wynagrodzeń dla burmistrzów i podwyżek diet radnych. O tym piszemy w kilku osobnych materiałach. Niestety, zima dała się we znaki kierowcom, a kulminacją złego stanu dróg był gigantyczny karambol z udziałem blisko 10 samochodów. W dzisiejszym numerze poruszamy temat przyszłości szkół średnich. Czy któreś mogą być zlikwidowane? Gmina Strzelin i Wiązów stanęły przed groźbą braku odbiorcy śmieci. Czy zagrożenie jest bardzo poważne? Jak się okazuje nie wszystkie nowo budowane mieszkania w Strzelinie cieszą się zainteresowaniem przyszłych najemców. Z czego to wynika? Młodzież z Przeworna wystąpiła we wrocławskim radiu. Co było okazją do tej wizyty? Odwiedziliśmy również pierwszy w naszym powiecie bożonarodzeniowy jarmark, który w minioną niedzielę odbył się w Wiązowie.
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu Facebook. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.      
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.