W konkursie fotograficznym pt. „Aktywny styl życia” zwyciężył Krzysztof Szlachta (drugi z lewej). Na zdjęciu od lewej: starosta Marek Warcholiński, laureat konkursu Krzysztof Szlachta, koordynator projektu Katarzyna Kulesza oraz członek komisji konkursowej Jan Jakub SmarczewskiDo rywalizacji stanęli uczniowie szkół podstawowych. Ich prace oceniło jury i wybrało zwycięzcę. Swój konkurs mieli również fotoamatorzy.
Od kilku miesięcy w powiecie strzelińskim realizowany jest projekt pn. „Edukacja, promocja i profilaktyka – skuteczne działania w walce z chorobami sercowo-naczyniowymi”, czyli „Powiat dla serca”.
W ramach projektu można bezpłatnie zbadać się, a jeżeli będzie to niezbędne, to skorzystać z porady lekarza specjalisty. W ramach działań profilaktycznych można biegać lub uprawiać Nordic Walking pod okiem profesjonalnego trenera. Projekt jest tak pomyślany, żeby zachęcić do zdrowego trybu życia, do pamiętania, że o zdrowie trzeba dbać. Pierwsze miejsce w konkursie plastycznym pt. „Żyj zdrowo na sportowo” zdobyła Maja Lorenz. Nagrodę wręczył starosta Marek Warcholiński
Powszechnie wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Skoro tak, to nie może dziwić, że w ramach projektu ogłoszono konkurs plastyczny pod tytułem „Żyj zdrowo na sportowo!”. Organizatorzy zaprosili do udziału w konkursie uczniów szkół podstawowych z powiatu strzelińskiego. Główną nagrodę w konkursie otrzymała Maja Lorenz ze strzelińskiej „piątki” a wyróżnienia Jakub Antał, Maja Kwaśny i Jakub Olejarnik. Zwyciężczyni otrzymała bon o wartości 246 zł na zakupy w sklepie sportowym, a wyróżnieni nagrody niespodzianki.
Drugim rozstrzygniętym na początku grudnia był konkurs fotograficzny. „Aktywny styl życia” - taki był temat fotografii, które można było zgłaszać do konkursu. Główną nagrodę zdobył Krzysztof Szlachta za zdjęcie pt. „Motylek”. Podobnie jak w pierwszym konkursie nagrodą za zwycięstwo był bon na zakupy w sklepie sportowym.
Nagrody zwycięzcom wręczył osobiście starosta Marek Warcholiński.

Komentarze   

mieszkaniec Permalink1 +8 mieszkaniec
RE: Zdrowie w artystycznej formie
i z czego cieszysz ryja dziadu jeden? jak co roku zima was zaskoczyła. drogi w tym zasranym powiecie najgorsze w województwie, na zimę nic nie sypane, żadnej soli czy piachu.
2016-01-10 15:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.