Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

PKS w Oławie S.A. zlikwidował w powiecie strzelińskim wiele kursów, najwięcej w gminie Przeworno. Taka informacja wstrząsnęła rodzicami uczniów. Jak teraz dzieci dotrą do szkół?
Jak informuje wójt Andrzej Łuczak, podjęte zostały kroki zmierzające do uruchomienia komunikacji gminnej. - Odbyłem spotkanie wewnętrzne z pracownikami urzędu, spotkałem się z potencjalnym przewoźnikiem, a także odwiedziłem sąsiedni samorząd, który już realizuje taki transport – wyjaśnia wójt. Zadbamy o to, by młodzież ze szkół ponadpodstawowych miała jak dojechać do szkoły od 1 września.
Od 2 września gmina Przeworno uruchomiła bezpłatną komunikację. Od poniedziałku do piątku kursować będą dwa autobusy, jeden duży i jeden bus. Będą mogli z nich korzystać nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy. Przejazdy będą bezpłatne. - Gmina pokryje koszty kursów ze swojego budżetu, przede wszystkim po to, aby dzieci mogły dojechać do szkół. Przedstawione na naszej stronie internetowej i rozwieszonych ogłoszeniach rozkłady jazdy mogą ulec zmianie, w przypadku wystąpienia takiej konieczności lub braku zainteresowania poszczególnymi kursami.
Obsługą bezpłatnej komunikacji w gminie Przeworno będzie zajmować się firma przewozowa Piotra Bodnara z siedzibą w Strzelinie.

Komentarze   

Permalink1 +3 spajker
RE: Ruszyła bezpłatna komunikacja gminna
bezpłatna komunkiacja? kto płaci za paliwo? za kierowcę? za pojazd?
komunikacja jest bezpłatna dla tych kilkunastu osób które z niej skorzystają.
za przywileje dla niektórych zapłaci całe społeczeństwo.
ekonomiczni i polityczni szaleńcy rozdadzą pensje minimalne na poziomie zarobków putina, rozdadzą inflanty, 15tą emeryturę, obniżą wiek emerytaln y do 19go roku życia kupią 55 rakiet kosmicznych satrurn3 i flotyllę łodzi podwodnych na bałty o średniej głębokości 15 metrów.
ekonomiczne niedorozwoje rozdadzą wszystko bo rozdają nieswoje. więdzą komu dać ale nie wiedzą skąd brać.
najpierw uszczelnią vat a później uszczelnią pętlę na polskiej gospodarce.
człowiek raz przyzwyczajony do darmochy uż nigdy nie zapłąci za bilet.
za bilet zapłaci kowalski podatkami tankując samochód na orlenie.
2019-09-14 14:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz