Posiedzenie trwało ponad sześć godzin. Nie brakowało ostrej wymiany zdań i wzajemnych oskarżeń. Doszło nawet do tego, że szef gminy oraz jego współpracownicy zostali na jakiś czas wyproszeni z sali.
W poniedziałek, 10 maja, o godzinie 8.00 w urzędzie gminy w Przewornie odbyło się posiedzenie komisji rewizyjnej. Uczestniczyli w nim, poza radnymi, wójt Andrzej Łuczak, skarbnik Zbigniew Szul oraz sekretarz Urszula Iżykowska-Mroczko. W porządku obrad znalazły się terenowe oględziny inwestycji wykonanych w 2020 roku, jednak ze względu na sytuację epidemiczną, radni zdecydowali o przełożeniu tego na inny termin. Sprawozdanie z realizacji inwestycji przedstawiła więc kierownik Anna Drąg. Mówiła między innymi o budowie ścieżek rowerowych typu singletrack, przebudowie drogi gminnej w Jegłowej oraz rozbudowie punktów oświetlenia ulicznego. O większości inwestycji pisaliśmy już na łamach Słowa Regionu. Krótka dyskusja wywiązała się w związku z przedstawionym trybem ogłaszania przetargów na wykonanie zadań inwestycyjnych. Radna Sylwia Bujak-Porębska chciała wiedzieć, dlaczego zapytania ofertowe nie są kierowane do lokalnych firm budowlanych. Mówiła, że jej zdaniem, gmina powinna wspierać swoich przedsiębiorców. Sugerowała, aby w jakiś sposób zachęcić ich do udziału w przetargach. Zarówno kierownik Anna Drąg, jak i skarbnik gminy Zbigniew Szul tłumaczyli, że małych przedsiębiorców zniechęcają między innymi wymogi formalne czy płatność dopiero po zakończeniu inwestycji. Radni wysłuchali także sprawozdania z wykorzystania środków w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii za 2020 rok.

Wójt poczuł się obrażony…
O godzinie 9.00 do członków Komisji Rewizyjnej, dołączyli radni, należący do Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego i Rolnictwa oraz do Komisji Infrastruktury Społecznej i Ochrony Środowiska. Przewodniczący Kamil Kamiński zaproponował, aby przed rozpoczęciem obrad radni porozmawiali wyłącznie w swoim gronie. Obecni na komisji wójt, sekretarz i skarbnik zostali tym samym wyproszeni z sali. Samorządowcy obradowali za zamkniętymi drzwiami przez kilkadziesiąt minut. Następnie telefonicznie poproszono szefa gminy i jego współpracowników o przybycie na komisję.
Tekst ukazał się w nr 18 (1057) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Asia   . Permalink9 -8 Asia .
RE: Wójt, sekretarz i skarbnik musieli opuścić obrady
Cytuję Jaśko:
Cytuję Sołtys:
Za ten nasz ośrodek zdrowia Wójt powinien wylecieć z gminy na zbity pysk !!! 3 tygodnie czekałem na recepte i pani mi z łaską odebrała i po kłutni wystawiła od lekarza

A ja zadzwoniłem na nowy numer, zarejestrowałem się na popołudnie i lekarz mnie przyjął. Bardzo miły, uprzejmy i jeszcze skierowanie na badania dał.

To chyba pracujesz w Lewiatanie i dlatego
2021-06-01 13:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Jaśko Permalink8 +5 Jaśko
No cóż
Cytuję Sołtys:
Za ten nasz ośrodek zdrowia Wójt powinien wylecieć z gminy na zbity pysk !!! 3 tygodnie czekałem na recepte i pani mi z łaską odebrała i po kłutni wystawiła od lekarza

A ja zadzwoniłem na nowy numer, zarejestrowałem się na popołudnie i lekarz mnie przyjął. Bardzo miły, uprzejmy i jeszcze skierowanie na badania dał.
2021-05-31 19:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Leon Permalink7 +1 Leon
Cytuję Sołtys:

To w Waszej Gminie Wójt recepty wypisuje pacjentom? Toż to szok. Mechanizacja w domu i zagrodzie i hi-fi. Brawo Wy!
2021-05-31 17:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Marzena Permalink6 +4 Marzena
Dlaczego w Gminie Przeworno nikt nie odbiera telefonów ,gdzieś głęboko mają mieszkańców Przeworna.
2021-05-31 16:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Sołtys Permalink5 +1 Sołtys
Marek
2021-05-31 15:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Grześ Permalink4 +3 Grześ
Cytuję Pan Tau:
Oglądałem którąś z sesji, Boziu, Ci radni i całe to towarzystwo, masakra. Kiedyś to była jakaś merytoryczna dyskusja, a dziś :cry: Ale to co było, to se już ne wrati :cry:

Szkoda że z poprzedniej kadencji nie oglądałeś sesji , tam to dopiero była masakra.
2021-05-31 05:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Pan Tau Permalink3 +1 Pan Tau
No cóż
Oglądałem którąś z sesji, Boziu, Ci radni i całe to towarzystwo, masakra. Kiedyś to była jakaś merytoryczna dyskusja, a dziś :cry: Ale to co było, to se już ne wrati :cry:
2021-05-30 21:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Wieś Permalink2 +2 Wieś
Cytuję No cóż:
Do wymiany wszystkich w następnych wyborach.

To już za niedługo się odbędzie
2021-05-30 20:26 Cytować Zgłoś administratorowi
No cóż Permalink1 -1 No cóż
Do wymiany wszystkich w następnych wyborach.
2021-05-29 23:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.