Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Dla prawdziwych wędkarzy nie ma złej pogody na wyprawę nad wodę. Tym razem jednak było słonecznie. Najlepsi złowili ponad 13 kg ryb.
W ubiegłą sobotę odbyły się kolejne zawody wędkarskie zaliczane do punktacji Grand Prix Koła PZW „Okoń” w Strzelinie. Tym razem na akwenie w Białym Kościele spotkali się specjaliści w wędkowaniu spławikowym. Zawody mają charakter otwarty i mogą w nich startować zawodnicy z innych kół PZW. W ostatnich zawodach uczestniczyło 35 wędkarzy, w tym 9 juniorów. Wśród uczestników byli wędkarze z Wrocławia, Świdnicy, Wałbrzycha, Łagiewnik, i oczywiście, organizatorów. Tym razem pogoda sprzyjała, brania były, a czas przeznaczony na rywalizację szybko minął.
Przy ważeniu złowionych ryb okazało się, że najwięcej było leszczy, krąpi, płotek i karpików. Rywalizację juniorów wygrał Jakub Kuropatnicki, który złowił 4,17 kg ryb, drugi był Bartosz Goszczyński (2,36 kg), a trzeci Jakub Hanczel (1,31 kg). W kategorii seniorów pierwsze miejsce zajął Ireneusz Opaliński ze Świdnicy, z imponującym wynikiem 13,33 kg. Drugi był Marek Radke z Koła „Okoń” (6,78 kg), a trzecie miejsce przypadło Michałowi Siwerskiemu z koła Astra Wrocław. Łącznie złowiono prawie 85 kg ryb, które po zważeniu zostały wpuszczone do wody.
Tradycją zawodów wędkarskich jest, że po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród wszyscy spotykają się przy grillu, żeby porozmawiać o... wędkowaniu i rybach. Tak było również tym razem.
Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że na początku maja odbyły się pierwsze zawody spinningowe o Mistrzostwo Koła PZW „Okoń” w Strzelinie. Do rywalizacji przystąpiło 20 wędkarzy. Zawody otworzył Andrzej Król, prezes koła, który przypomniał uczestnikom regulamin zawodów, a następnie zaprosił nad wodę. Zawody trwały siedem godzin, po czym przyszedł czas na podsumowanie i ogłoszenie wyników rywalizacji. Pierwsze miejsce zajął Robert Czerski, który złowił szczupaka, bolenia i okonia. Drugie miejsce przypadło Andrzejowi Królowi z boleniem i szczupakiem, a trzeci Ziarnikowi z dwoma boleniami.
Dodajmy, że w zawodach uczestniczyło 5 juniorów, którym tym razem szczęście nie dopisało. Najbliższe zawody organizowane przez Koło „Okoń” odbędą się 1 czerwca i będą to zawody spławikowe dla młodych wędkarzy z okazji Dnia Dziecka. Zapisy w sklepie wędkarskim Bass, ul. Pocztowa 1 w Strzelinie (tel. 509874867 lub 881019443). Więcej szczegółów można znaleźć na internetowej stronie Koła.
Dodaj komentarz