W Warszawie odbył się Turniej Karate Shinkyokushin dla Dzieci i Młodzieży o „Puchar Smoka”. Zawody rozgrywane były w ramach Polskiej Ligi Karate Shinkyokushin. Organizatorem zawodów był shihan Tomasz Basiak. W wydarzeniu udział wzięło ponad 110zawodników z klubów z całej Polski.
Zawody rozgrywane były w konkurencji Kata (układy) oraz Kumite (walki) z podziałem na kategorie wagowe i wiekowe. Do rywalizacji przystąpiły dwie zawodniczki z Borowa: Dominika Zdanowicz i Amelia Jadżyn, które trenują karate w klubie Fight Club Lubawka – Borów. - Karateczki wygrały swoje dwie walki eliminacyjne, zdecydowanie pokonując swoje przeciwniczki w ćwierćfinałach i półfinałach. Trzecią walkę stoczyły ze sobą w finale. Walka finałowa była tak wyrównana, że sędziowie po pierwszej rundzie wskazali remis i dogrywkę. Po dogrywce również remis, więc o zwycięstwie Dominiki zdecydowała jej mniejsza waga – mówił trener Adam Kopeć. W sumie karatecy z Fight Clubu Lubawka – Borów wywalczyli 3 złote, 4 srebrne i 1 brązowy medal, w tym złoty i srebrny krążek zdobyły zawodniczki z Borowa.- Młode karateczki z Borowa zdobyły kolejne doświadczenie, które na pewno zaowocuje i przyczyni się do odniesienia kolejnych sukcesów w startach w następnych zawodach. Przed nami rywalizacja w Czechach, Opolu i Szklarskiej Porębie – dodał sensei Adam Kopeć z Fight Clubu Lubawka – Borów.
Zawodniczki z Borowa na podiumDodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.