Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Emerytura wcale nie musi oznaczać ciepłych kapci i telewizora. Żywym tego przykładem jest Jerzy Hałajda ze Strzelina, który już po raz trzeci dokonał czegoś niezwykłego.
Jest na tym świecie kilka pewnych rzeczy. Nie dziwi nas, że w grudniu spadnie śnieg oraz że jesień jest zazwyczaj deszczowa. Tak samo zaczęliśmy się przyzwyczajać do wyczynów emerytowanego strzelinianina Jerzego Hałajdy. Niewtajemniczonych informujemy, że pan Jerzy w 2016 roku wsiadł na rower, po czym pojechał nim do Wrocławia. Stamtąd udał się pociągiem do Świnoujścia, a następnie przejechał swoim jednośladem całe Pomorze aż do Gdańska. Potem znowu zapakował się do pociągu, którym zatrzymał się w Inowrocławiu, skąd rowerem przyjechał do Strzelina(!). Miał wówczas 66 lat. Podobną podróż powtórzył w 2018 roku, a dosłownie kilkanaście dni temu zakończył kolejną spektakularną wyprawę.Rower strzelinianina spisywał się bardzo dobrze
- To już taka moja tradycja, że przejeżdżam rowerem całe Pomorze. 11 maja wyjechałem pociągiem z Wrocławia do Świnoujścia. Do stolicy Dolnego Śląska dostałem się oczywiście rowerem - mówił Jerzy Hałajda. Ze Świnoujścia standardowo udał się jednośladem do Gdańska. - Łącznie przejechałem 900 kilometrów. Do domu wróciłem w poniedziałek, 27 maja. Zapewne dotarłbym wcześniej, ale w tym roku miałem fatalną pogodę. Często padał deszcze i wiały mocne wiatry, toteż musiałem robić sobie dłuższe postoje. Parę razy mocno zmokłem. Na szczęście, obyło się bez przeziębienia. Rower także sprawował się dobrze - zaznaczył pan Jerzy.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

spajker Permalink1 +3 spajker
RE: Prawie 70 lat i 1000 km na rowerze
Całe tysiąclecia ludzie chodzili dziesiątki kilometrów dziennie boso. Po wodę po żywność po hrust na opał. Jeszcze dzisiaj w Afryce ludzie chodzą po30 km dziennie.
Dzisiaj blondynka o wadze 40 kg wsiada w czarnego SUV a o wadze 3 ton i jedzie 400 metrów do kiosku po papierosy.
Coś co jeszcze kilkadziesiąt lat temu było normalnością dzisiaj jest już wyczynem.
2019-06-18 10:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz