Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
W sobotę, 22 czerwca, w Białym Kościele odbył się pierwszy, towarzyski turniej siatkówki plażowej. Do rywalizacji mógł zgłosić się każdy, a zespoły podzielono na kategorie wiekowe. Organizatorem zawodów było Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne oraz klub Tygrysy Strzelin. 
Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary. W kategorii młodzieżowej bezkonkurencyjna była utytułowana strzelińśka para Wiktoria Raba – Karolina Żołądek. Drugie miejsce zajęły Weronika Charęza i Anna Pawlak, a trzecie Jagoda Brejwo oraz Joanna Mogielnicka. Tuż za podium uplasowali się Patryk Charęza i Błażej Wychodzki. W rywalizacji seniorów bezkonkurencyjna okazała się drużyna w składzie: Dorian Kowalczyk, Piotr Orzechowski. Puchar za drugie miejsce odebrali Jacek Waśkowiak i Patryk Noworolski, a na trzecim miejscu rywalizację zakończyli Szczepan Zakałek i Jakub Kamiński.
Zawodnicy oraz trenerzy chwalili nowy obiekt, który spełnia wszystkie wymogi organizacji ogólnopolskich zawodów w tej widowiskowej dyscyplinie sportowej. – To pierwsze zawody w plażówkę w Białym Kościele, ale na pewno nie ostatnie – mówi Joanna Maceluch, trenerka strzelińskich Tygrysów. – Mamy tutaj trzy, świetnie przygotowane boiska. Obiekt jest super. Na pewno będziemy chcieli tu organizować zawody, także rangi ogólnopolskiej. Mamy tutaj całe zaplecze, a więc jest miejsce noclegowe dla sportowców, restauracja, atrakcje dla kibiców. Wszystko w jednym miejscu. Myślę, że w Białym Kościele będziemy także czasami trenować, ponieważ nad wodą jest trochę inne powietrze, jest trochę chłodniej – dodaje Maceluch, która została wybrana najlepszą trenerką gminy Strzelin minionego roku.
Podczas tegorocznych mistrzostw Dolnego Śląska zawodniczki Tygrysów udowodniły, że należą do wojewódzkiej czołówki. – Sezon plażówki nie jest długi, ale treningi rozpoczynamy dużo wcześniej. Wiele elementów można trenować także w hali. Nie jest możliwe przygotowanie wysokiej formy w miesiąc. Nie mamy wysokich zawodniczek, dlatego stawiamy na wyszkolenie techniczne – dodaje trenerka. Obecnie w Strzelinie siatkówkę plażową trenuje ponad dwadzieścia zawodniczek. Także seniorzy Tygrysów biorą udział w rywalizacji na piasku.
Dodaj komentarz