Wychowanek Strzelinianki Tomasz Masłowski ponownie został trenerem seniorów Orła Ząbkowice Śląskie. Popularny Masło, jako zawodnik i trener, pracował z kilkoma klubami z powiatu strzelińskiego. Tomasz ma kwalifikacje trenerskie UEFA A. Zawodnicy Orła wznowili treningi pod jego okiem 16 lipca.
Masłowski zastąpił trenera Tomasza Oleksego, który w trakcie minionego sezonu chciał zrezygnować z prowadzenia drużyny. Oleksy podjął się pozostania w ząbkowickim zespole do końca sezonu, zajmując z Orłem trzynaste miejsce, pierwsze, które nie dawało utrzymania w rozgrywkach.Tomasz Masłowski prowadził Orła w rozgrywkach IV ligi w sezonach 2016/2017 i 2017/2018. Wówczas zajmował z zespołem miejsca w środku stawki. Wcześniej był asystentem trenera Arkadiusza Albrechta. Z prowadzenia drużyny zrezygnował w lipcu ubiegłego roku. Jego młodszy brat Michał obecnie występuje w chorwackiej ekstraklasie w barwach HNK Gorica, a w przeszłości zaliczył debiut w reprezentacji Polski. Nowy klub znalazł też były trener Strzelinianki i Świtezi Wiązów Bartłomiej Mikoda. Szkoleniowiec objął rezerwy Sokoła Marcinkowice, które prowadzić będzie w klasie A. W sezonie 2018/2019 Mikoda szkolił seniorów Zachodu Sobótka w klasie okręgowej.


Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.