Na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Strzelinie zorganizowany został Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kadetek. Do rywalizacji przystąpiło piętnaście par z czterech województw: opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego.
Drużyny musiały wcześniej przejść eliminacje w swoich regionach. W Strzelinie walczono o awans do turnieju finałowego. Prawo gry w ogólnopolskiej imprezie uzyskały cztery najlepsze ekipy. Do rywalizacji w strzelińskiej imprezie przystąpiły także Tygrysy. Nasz klub reprezentować miała para w składzie: Julia Wołk-Łaniewska (Strzelin) – Hanna Gwoździk (Wrocław). Niestety, siatkarka ze Strzelina doznała kontuzji i musiała ją zastąpić Karolina Woźniak z Jelcza. Zespół reprezentujący Tygrysy ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji i wywalczył prawo gry w ogólnopolskiej imprezie. – To były trudne zawody, ale cieszymy się z awansu. Teraz przed zawodniczkami Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która zostanie rozegrana w dniach 15-16 lipca w Drzonkowie. Szkoda, że kontuzja wyeliminowała Julię, ponieważ w parze z Hanną miałyby szansę powalczyć o strefę medalową – mówiła trenerka strzelińskich siatkarek Joanna Maceluch. Zawodniczki z różnych województw chwaliły organizację turnieju w Strzelinie.
Do turnieju finałowego mistrzostw Polski w siatkówce plażowej przygotowują się juniorki ze Strzelina Julianna Rokita oraz Natalia Partykowska. Strzelińska drużyna powalczy o krajowy tytuł w dniach 22-23 lipca w Katowicach. Wcześniej Julianna i Natalia wezmą udział w otwartym, towarzyskim turnieju w Oleśnicy. Będzie to sprawdzian generalny przed mistrzostwami Polski. – Julianna i Natalia ciężko trenują, żeby jak najlepiej przygotować się do zawodów w Katowicach. W Strzelinie brakuje jednak sparingpartnerek i turniej w Oleśnicy będzie świetną okazją do podtrzymania formy startowej – dodała trenerka. Trzymamy kciuki za strzelińskie pary w czasie turniejów finałowych Mistrzostw Polski i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli poinformować o kolejnych sukcesach naszych siatkarek.Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.