W Drzonkowie odbył się ogólnopolski Finał Olimpiady Młodzieży w Siatkówce Plażowej Kadetek. Do rywalizacji przystąpiło szesnaście najlepszych par z Polski, które wcześniej musiały przejść eliminacje wojewódzkie oraz strefowe. Do Drzonkowa awansowała także drużyna Tygrysów Strzelin, która przed własną publicznością uzyskała awans do finałowego etapu.
Nasz klub miała reprezentować para Julia Wołk-Łaniewska (Strzelin) – Hanna Gwoździk (Wrocław). Niestety, siatkarka ze Strzelina doznała kontuzji i musiała ją zastąpić Karolina Woźniak z Jelcza. W Drzonkowie Hanna i Karolina zajęły ostatecznie miejsce w przedziale 9-12. – Wiedzieliśmy, że naszej parze ciężko będzie walczyć o medale. Dodatkowo jedna z zawodniczek rywalizowała z kontuzją. Zdobyły jednak cenne doświadczenie i godnie reprezentowały Dolny Śląsk. Szkoda, że kontuzja wyeliminowała Julię, ponieważ w parze z Hanną miałyby szansę powalczyć o strefę medalową – mówiła trenerka strzelińskich siatkarek Joanna Maceluch.Hanna Gwoździk i Karolina Woźniak reprezentowały Tygrysy
Do turnieju finałowego mistrzostw Polski w siatkówce plażowej przygotowują się juniorki ze Strzelina Julianna Rokita oraz Natalia Partykowska. Strzelińska drużyna powalczy o krajowy tytuł w dniach 22-23 lipca w Katowicach. W niedzielę, 14 lipca, Julianna i Natalia wzięły udział w otwartym, towarzyskim turnieju w Oleśnicy. Zawodniczki rywalizowały z seniorkami. Był to sprawdzian generalny przed mistrzostwami Polski. Julianna i Natalia spisały się doskonale i zajęły ostatecznie drugie miejsce. To świetny prognostyk przed mistrzostwami Polski. Będzie to ostatnia duża impreza podczas tego sezonu siatkówki plażowej dla Tygrysów. Później zawodniczki czekają krótkie wakacje i udział w turniejach towarzyskich. W sierpniu siatkarki rozpoczną już przygotowania do rozgrywek halowych Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej. Prawdopodobnie w sezonie 2019/2020 na parkiecie oglądać będziemy seniorski walczące o mistrzostwo III ligi oraz kadetki rywalizujące w mistrzostwach Dolnego Śląska. Do rozgrywek III ligi mężczyzn zgłoszona zostanie także ekipa trenera Mateusza Synówki.Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.