Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Za nami kolejny tydzień przygotowań piłkarzy z powiatu strzelińskiego do sezonu 2019/2020. W dniach 3-4 sierpnia zespoły rozegrały mecze kontrolne, w których testowani byli nowi zawodnicy. W jakiej formie są drużyny z naszego regionu?
W środę, 31 lipca, Strzelinianka zmierzyła się towarzysko z KS-em Kurów z klasy B. W zespole gospodarzy zabrakło nowych twarzy, a trener dał szansę wykazania się wielu młodym zawodnikom. Do Kurowa przymierzanych jest kilku zawodników. Obecnie do zespołu wracają Łukasz Hołubowicz (Jankowianka Wierzbno) oraz Radosław Zakowicz (Łukowice Brzeskie). Z KS-em pożegnał się Piotr Winiarski, który zdecydował się na powrót do Jankowianki. Strzelinianka objęła prowadzenie po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego Rafała Sukiennika. Wynik pierwszej połowy na 2:0 ustalił Jarosław Wróblewski, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości. Trzecie trafienie dołożył Rafał Kuriata, a Kurów odpowiedział bramką honorową Pawła Łagodzińskiego. Trzy dni później Strzelinianka pokonała w treningowej grze Startera Orła Biały Kościół. Strzeliński zespół wygrał 10:2, a gole dla pokonanej ekipy strzelili Piotr Włodarczyk i grający trener Piotr Chytry. Także w sobotę, 3 sierpnia, sparing rozegrał KS Kurów. Podopieczni Tomasza Łacha zostali rozgromieni 0:13 przez Rapid Domaniów.

Paczko zostaje w Brożcu
Jakub Paczko z LKS-u Brożec rozpoczął przygotowania do nowego sezonu z Orłem Ząbkowice Śląskie. Pomocnik nie trafi jednak do klubu z czwartej ligi. Wystąpił w sobotnim sparingu Brożca ze Spartą Ziębice i zanotował dwa trafienia. LKS wygrał 3:1, a z jednego gola cieszył się Paweł Olenkiewicz. W dobrej formie pozostaje nasz kolejny reprezentant w klasie A – Świteź Wiązów. Ekipa trenera Marka Budnego w sobotę pokonała 3:0 Jankowiankę Wierzbno, a na listę strzelców wpisywali się Maciej Zarówny, Dariusz Buszta i Aleksander Szafrański. Do zespołu wraca Marcin Hrydczuk, który ostatnio grał w Ludowie Śląskim. Działacze Świtezi będą próbowali zatrzymać w zespole Jarosława Komorowskiego, którym interesuje się kilka drużyn, m.in. klub z Sobótki. Korona Pęcz-Szczawin testowała nowych zawodników w niedzielnej grze kontrolnej z Ogniskiem Przeworno. Koroniarze wygrali 4:2. Połowę goli dla zwycięzców zdobył Paweł Chrobak, a raz bramkarza przeciwników pokonał Tomasz Pater. Z bramki cieszył się także gracz testowany. W zespole Ogniska wyróżniał się zwłaszcza zdobywca dwóch goli, Łukasz Ryś.
Rafał Sukiennik (po prawej) zdobył bramkę po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego
Prezes DZPN obserwował Kwarcyt
4 sierpnia odbył się sparing Rzemieślnika Oława z Kwarcytem Jegłowa. Spotkanie z trybun śledził prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski. W zespole z gminy Przeworno wystąpiło kilku testowanych zawodników, a jeden z nich strzelił gola honorowego. Rzemieślnik zwyciężył zasłużenie 3:1. Szczęścia zabrakło Zrywowi Chociwel, który w towarzyskim starciu uległ 1:7 zespołowi Boru Zaodrze Oława. Jedyną bramkę dla ekipy trenera Michała Serwickiego zdobył niezawodny Tobiasz Kurowski. Gromnik Kuropatnik przegrał 4:6 sparing z UKS-em Karnków. Bramki dla ekipy z gminy Strzelin zdobyli Kamil Garczarek, Wiktor Socki oraz dwóch zawodników testowanych. Aż trzynaście goli obejrzeli kibice w towarzyskim meczu Czarnych Kondratowice z Feniksem. Klub z Pławnej zwyciężył 9:4. Hat-tricka skompletował Mariusz Szmidt, a po dwa trafienia dołożyli Mateusz Paśko oraz Michał Kozik. Po razie bramkarza Czarnych pokonali Kewin Zieliński i Marek Piskorz. Zespół Czarnych będzie opierać się na juniorach, którzy w minionym sezonie grali w klasie okręgowej. Do drużyny przymierzani są także zawodnicy KS-u Karszów, który nie został zgłoszony do rozgrywek. Karszów na Kondratowice mogą zamienić m.in.: Kamil Śliwiński, Piotr Kotwicki, Robert Momocki i Łukasz Hammer. Czarnych nie wzmocni jednak Maksymilian Gralec, który przenosi się z Olimpii Podgaj do Orła Ząbkowice Śląskie.

Dodaj komentarz