Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Piłkarze Śląska Wrocław rywalizowali z Cracovią Kraków w ramach Ekstraklasy. Gospodarze wygrali 2:1 i znajdują się na czele ligowej tabeli. Na trybunach pojawiło się wielu kibiców z powiatu strzelińskiego. Nie mogło także zabraknąć fanklubu ze Strzelina.
Pojedynek poprzedziła minuta ciszy poświęcona zmarłemu Marianowi Wyrwasowi, który ze Strzelinianką odnosił sukcesy. Szkolił również młodzieżowe grupy WKS-u, pracując chociażby z nastoletnim Dariuszem Sztylką, późniejszym mistrzem Polski, a obecnie dyrektorem sportowym klubu. Był trenerem także wiceprezesa WKS-u Wojciecha Bochnaka. Na telebimie wyświetlono zdjęcie zmarłego szkoleniowca, a piłkarze zebrali się na środku murawy. Minutę ciszy zakończyły brawa licznie zebranych kibiców. Strzeliński klub poprowadził od klasy okręgowej do trzeciej ligi. Do Strzelinianki dołączył w roku 1993. Awans do trzeciej ligi udało się uzyskać w sezonie 1994/1995. Marian Wyrwas urodził się 10 października 1947 roku, a więc w roku powstania Śląska Wrocław. Zmarł 2 sierpnia w wieku 72 lat. Cześć Jego pamięci!