Na stadionie w strzelińskim parku miejskim odbył się I Memoriał Piłkarski im. Krzysztofa Szczegielniaka, nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie oraz działacza strzelińskich klubów sportowych, m.in. Granitu Strzelin. Zmarł w minionym roku.
Organizatorem imprezy było Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne. W wydarzeniu licznie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych oraz średnich. Młodzi piłkarze i piłkarki rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii szkół średnich Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie pokonało strzelińskie liceum. W rywalizacji zawodników z roczników 2005-2006 Pamiątkowe zdjęcie po finale szkół średnich.  Od lewej: Dawid Pukalski-Pukała (opiekun grupy CKZiU Strzelin), Magdalena Szczegielniak-Noga  i Michał Bieniek (opiekun grupy LO Strzelin)bezkonkurencyjna była Szkoła Podstawowa nr 4 ze Strzelina, która na podium wyprzedziła strzelińską „piątkę” oraz Kuropatnik. W kategorii rocznik 2007 i młodsi bezkonkurencyjna była Szkoła Podstawowa nr 5 w Strzelinie, w której nauczycielem był Krzysztof Szczegielniak. Srebrne medale odebrali uczniowie ze strzelińskiej „czwórki”, a brązowe z Wawrzyszowa. W kategorii dziewcząt najlepsze były piłkarki z piątki, które pokonały przeciwniczki z Białego Kościoła oraz Wawrzyszowa. Na murawie wyróżniały się zwłaszcza Marta Rozwadowska i Katarzyna Musiałowska. Na uczestników czekały liczne nagrody oraz słodkie upominki. W wydarzeniu wzięły udział dzieci Krzysztofa Szczegielniaka, Magdalena i Piotr. Impreza na stałe ma wpisać się w kalendarz wydarzeń sportowych w naszym powiecie.
Uczniowie zaprezentowali wysokie umiejętności
Wielu uczestników wzięło udział w turnieju
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.