W ostatnim czasie funkcje wiceprezesa Strzelinianki oraz trenera drużyny trampkarzy przestał pełnić Dominik Szaniawski. Szkoleniowiec wrócił do założonej przez siebie Fundacji Młodzi Sportowcy Strzelin. To oznacza duże zmiany dla akademii.
Dominik Szaniawski założył szkółkę piłkarską FMS. Jego młodzi podopieczni brali udział w rozgrywkach Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. W lipcu 2018 r. Szaniawski został wiceprezesem Strzelinianki i trenerem trampkarzy, a zawodnicy FMS-u przeszli do grup młodzieżowych akademii tego klubu. Teraz przestał pełnić swoją funkcję i postanowił reaktywować Fundację Młodzi Sportowcy. Dominik Szaniawski nie chce komentować na razie sprawy, ale potwierdza, że rozstał się ze Strzelinianką i swoją przyszłość wiąże z FMS-em. - W ostatnich tygodniach doszło w naszym klubie do wielu spotkań i rozmów na temat kierunków rozwoju. W zarządzie pojawiły się różne wizje rozwoju i działania w przyszłości, a część zarządu postanowiła pójść własnymi drogami. Dominik Szaniawski przestał pełnić funkcję wiceprezesa – mówi Grzegorz Bulak, prezes Strzelinianki.
Szaniawski pozostanie związany ze Strzelinianką do końca rundy jesiennej sezonu 2018/2019, a więc do końca listopada. Z dniem 4 listopada został jednak zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. – Klub, oczywiście, wywiąże się ze wszystkich zobowiązań finansowych wobec trenera – zapewnia Grzegorz Bulak. Nowym trenerem dwóch drużyn trampkarzy Strzelinianki został Arkadiusz Półchłopek, który w przeszłości występował w pierwszej lidze w barwach MKS-u Kluczbork. Kilka dni później włodarze Strzelinianki zmienili zdanie: „przeanalizowaliśmy wpływ zmiany trenera w drużynach trampkarzy tuż przed zakończeniem rozgrywek ligowych na zawodników i zdecydowaliśmy o kontynuowaniu pracy przez dotychczasowego trenera. Dobro zawodników jest dla nas najważniejsze – mówił komunikat Strzelinianki. Tym samym w ostatnich meczach rundy jesiennej trampkarzy Strzelinianki prowadzić będzie Dominik Szaniawski. Od grudnia dojdzie do zmiany szkoleniowca.
Cały artykuł dostępny jest tutaj
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.