Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Rafał Kaleta to utytułowany zawodnik footbagu, czyli gry w popularną „zośkę”. Sportowiec z gminy Strzelin w minionym roku wziął udział w pięciu imprezach i wywalczył 14 medali: 6 złotych, 2 srebrne oraz 3 brązowe. – Łącznie w swojej kolekcji mam już 98 medali. W Tym roku powinienem dobić do setki – mówi Rafał Kaleta.
Medalista mistrzostw świata
Miniony rok Rafał rozpoczął od drugiej edycji Bag Brothers Cup, która zorganizowana została w Strzelińskim Ośrodku Kultury. – Przyjechało wielu zawodników z Polski oraz kilku strzelińskich weteranów footbagu, m.in.: Michał Ostrowski i Bartosz Bubula. Na swoim terenie zdobyłem złoto i srebro – opowiada o sukcesach z minionego roku. Później nasz reprezentant w Jaworzno Jam dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, a raz był drugi. - W czerwcu, na zaproszenie Bierutowskiego Ośrodka Kultury, zorganizowałem dzień dziecka (pokazy i warsztaty dla dzieci z tamtejszych szkół) połączony z minizawodami o nazwie Bierutów Jam. Tam zdobyłem trzy złote krążki i jeden brązowy. Najważniejszą imprezą sezonu były Mistrzostwa Świata w Warszawie. Byłem dość dobrze przygotowany i wywalczyłem srebrny medal. W kilku konkurencjach otarłem się o podium, ale zabrakło trochę szczęścia. Nie ukrywam, że liczyłem na nieco lepszy wynik. Nie odwiesiłem budów na kołek i wziąłem udział w Mistrzostwach Polski. Odbyły się one w Krakowie. Tam zdobyłem dwa srebrne i dwa brązowe krążki – dodaje utytułowany zawodnik.
Cały artykuł w wydaniu papierowym "Słowa Regionu".

Komentarze   

Proza Permalink1 0 Proza
RE: Zdobył 14 medali w rok
Brawo, gratulacje!!!!
2020-01-29 13:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz