W niedzielę, 1 marca, odbędzie się ósma edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. W całym kraju organizowane będą biegi na dystansie 1963m.
W Strzelinie ta impreza odbędzie się po raz piąty. Początek zaplanowano na godz. 12 w strzelińskim parku miejskim. Z każdym rokiem bieg staje się coraz popularniejszy, a w minionej, strzelińskiej edycji udział wzięło blisko dwieście osób. Od 2015 r. bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych. Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic Rzeczypospolitej Polskiej. Organizatorem strzelińskiego biegu będzie ponownie Klub Gazety Polskiej w Strzelinie. Będzie to szczególna impreza, łącząca sport, zdrowie, patriotyzm i pamięć o tych, którzy kilkadziesiąt lat temu walczyli i ginęli za Polskę.Trasa biegu nie jest długa...Po raz piąty odbędzie się w Strzelinie bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym
Cały artykuł w wydaniu papierowym "Słowa Regionu".
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.