W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Strzelinie odbył się „Turniej Mistrzów” w Halową Piłkę Nożną. Do rywalizacji przystąpiły cztery najlepsze ekipy z zakończonej tydzień wcześniej ligi organizowanej przez Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne. Nie mogło także zabraknąć podsumowania sezonu halowego i rozdania licznych nagród. Kto zgarnął najwięcej statuetek?
Pierwotnie w Turnieju Mistrzów miało wystąpić sześć ekip, ale z rywalizacji zrezygnował LKS Brożec oraz Szydziu Travel. W sobotę na parkiecie zameldowały się cztery zespoły, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Kibice oglądali w akcji Strzelca (mistrzowie ligi halowej 2019/2020), Starą Gwardię, FMS Jubilera Goldmax oraz Zjednoczonych Krapkowice.
W tegorocznej edycji Turnieju Mistrzów nie było niespodzianki i mistrzowie ligi halowej ze Strzelca zajęli pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw. O losach drugiej pozycji zadecydował ostatni mecz, w którym Zjednoczeni mierzyli się z FMS-em. Na pięć sekund przed końcem pojedynku Krapkowice prowadziły 6:5, ale do remisu doprowadził bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego Michał Rogotowicz. Tym samym puchar za drugie miejsce odebrał Jubiler, a Zjednoczeni musieli zadowolić się trzecią lokatą. Na ostatnim miejscu znalazła się Stara Gwardia.

Tuż po Turnieju Mistrzów, organizatorzy nagrodzili uczestników zakończonej tydzień wcześniej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Puchar za pierwsze miejsce i bon na 700 zł otrzymali gracze Strzelca. Nagrodę odebrał jeden z najmłodszych graczy ligi Jakub Denes, który puchar zadedykował swoim dziadkom. Na drugiej lokacie znalazła się Stara Gwardia, która, oprócz trofeum, otrzymała także nagrody o wartości 600 zł. Trzecie miejsce i bon na 500 zł odebrał zespół Zjednoczonych Krapkowice. Nagrodę dla króla strzelców ligi odebrał Maksymilian Gralec ze Strzelca, który aż 43 razy pokonywał bramkarzy rywali. Najlepszym golkiperem uznano Tomasza Szabłowskiego ze Zjednoczonych, a najlepszym graczem ligi został Arkadiusz Półchłopek ze Starej Gwardii. Nagrody wręczyli burmistrz Dorota Pawnuk oraz prezes Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego Tomasz Charowski. Jesienią planowana jest kolejna edycja ligi. Teraz piłkarze skupiają się w pełni na przygotowaniach do startu rundy wiosennej.

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.