W miejscowości Boguszów Gorce odbyły się 74. Mistrzostwa Dolnego Śląska w Boksie, w których wystartował zawodnik Boxing Klub Strzelin Mike Drużga. Już pierwszego dnia zawodów strzeliński pięściarz w losowaniu trafił na wicemistrza Polski Jakuba Kawalca z Imperium Boxing Wałbrzych.
Drużga stoczył bardzo dobry pojedynek i wygrał jednogłośnie 3:0. Zwycięstwo było przepustką do finału. W walce o złoto Mike mierzył się z kolejnym wicemistrzem Polski – Jakubem Rajczewskim z klubu Boks Lubin. - Chłopaki dali dobry pokaz boksu. Nasz zawodnik zdeklasował rywala i ponownie wygrał jednogłośną decyzją 3:0 i został mistrzem Dolnego Śląska w boksie. Jestem bardzo zadowolony z tego, co Mike pokazał i osiągnął. Wykonujemy w naszym klubie dobrą robotę, a złoty medal jest tego potwierdzeniem. Warto w nas wierzyć i inwestować. Zaczynaliśmy z jednym workiem na sali gimnastycznej, a teraz mamy dobrze wyposażony klub. Strzelin doczekał się mistrzowskiego tytułu – mówił trener Boxing Klub Strzelin Marcin Drużga. Mike nie zamierza spocząć na laurach i nadal ciężko trenuje. W maju czeka go ogólnopolska olimpiada młodzieży, a w tym roku jeszcze międzynarodowe turnieje oraz mistrzostwa Polski. - Boks to trudny sport. Liczy się w nim przede wszystkim ciężka praca i poświęcenie. Trzeba być cierpliwym, sumiennie trenować.
Mike i Marcin Drużga na najwyższym stopniu podium
Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.


Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.