Klub Tygrysy Strzelin to jedyny zespół siatkarski w powiecie strzelińskim. Zespoły seniorskie z powodzeniem rywalizują w rozgrywkach trzeciej ligi kobiet i mężczyzn.
Dodatkowo w sezonie 2019/2020 w mistrzostwach Dolnego Śląska udział brały strzelińskie kadetki. W klubie trenuje wiele młodych osób, a drużyna znana jest w całej Polsce z sukcesów w siatkówce plażowej. Drużyna obecnie szuka sponsorów, żeby pozyskać środki na dalszy rozwój. – Większość klubów w trzeciej lidze posiada sponsorów tytularnych. My, niestety, nie mamy takiego. Koszty związane z utrzymaniem zespołów, podróżami na mecze i organizacją wydarzeń sportowych są duże – mówi Piotr Charęza, prezes Tygrysów. – Serdecznie zachęcamy do współpracy lokalne przedsiębiorstwa. Poszukujemy nie tylko sponsora tytularnego, ale także firm, które chciałyby się reklamować na naszych stronach, banerach, meczach. Bez dodatkowych środków finansowych ciężko jest myśleć o większym rozwoju klubu – dodaje Piotr Charęza.
- Chcemy stawiać na szkolenie dzieci i młodzieży. Nie zapominamy także o naszych seniorskich ekipach. Zależy nam na tym, żeby Strzelin nadal był reprezentowany w trzeciej lidze kobiet i mężczyzn – mówi nowy prezes Tygrysów. – Należymy do czołówki trzeciej ligi seniorów. Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się awansować na wyższy szczebel rozgrywek. Niestety, nie mamy następców obecnych zawodników i musimy szukać siatkarzy w innych powiatach. Chcemy szkolić dzieci w naszym regionie oraz stworzyć im warunki, żeby przechodzili kolejne kategorie wiekowe, a później trafiali do pierwszej, seniorskiej drużyny. Mocno stawiamy także na siatkówkę plażową. Tygrysy są znane w Polsce z dobrych występów na piasku – dodaje prezes Piotr Charęza.Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.