Do treningów wracają młodzi piłkarze Strzelinianki oraz Fundacji Młodzi Sportowcy. Zajęcia będą jednak odbywać się ze specjalnymi zasadami bezpieczeństwa.
- Zgodnie z informacją przekazaną przez minister sportu Danutę Dmowską-Andrzejuk od 4 maja przywrócono możliwość korzystania z obiektów sportowych. Oczywiście, nadal z zasadami bezpieczeństwa, czyli m.in. zachowaniem odległości. W FMS-ie prowadzić będziemy zajęcia dla chętnych w sześcioosobowych grupach. Wszelkie gry treningowe, kontaktowe nie będą mogły być realizowane – mówił trener i założyciel Fundacji Młodzi Sportowcy Strzelin Dominik Szaniawski.
Od 5 maja do treningów wrócili też zawodnicy Akademii Piłkarskiej Strzelinianki. Trenerzy przygotowali specjalny regulamin zajęć. - To jeszcze nie jest powrót do normalności, to sprawdzian naszej odpowiedzialności i nauka życia w nowej rzeczywistości. Mając na uwadze jak ważna jest aktywność fizyczna w prawidłowym rozwoju młodych ludzi, budowaniu odporności, poprawy samopoczucia psychicznego, wracamy do zajęć. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że wiele osób ma jeszcze obawy, dlatego treningi będą tylko dla chętnych – poinformowali trenerzy strzelińskiego klubu.
Jak wyglądają treningi Strzelinianki w nowej, sportowej rzeczywistości? Zajęcia odbywają się w małych grupach, a rodzice przywożą dziecko przebrane w strój sportowy. Zgodnie z wytycznymi, osoby do 13. roku życia nie mogą poruszać się bez opieki. Rodzice nie są jednak obecni podczas ćwiczeń. Podczas treningów uczestnicy trzymają od siebie dystans, minimum 2 metry. Wszyscy pamiętają także o dezynfekcji rąk, a także sprzętu sportowego. W miarę możliwości zawodnicy trenują z własnymi piłkami. Oczywiście, zajęcia prowadzone są w formie ścisłej, czyli bez gier, kontaktu z partnerem, trenerem. Klub chce każdemu zawodnikowi zapewnić minimum dwie jednostki treningowe w tygodniu. Zajęcia trwają 60 minut.

Artykuł ukazał się w 17 (1006) wydaniu Słowa Regionu. Przeczytasz go również tu lub tutaj.

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.