Dolnośląski Związek Piłki Nożnej opublikował listę klubów uprawnionych do gry w poszczególnych ligach w sezonie 2020/21. Potwierdzono, że wicemistrzowie gr. VII klasy B z GAP Ślęzy Borów zagrają na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Wiemy też, kiedy planowane jest rozpoczęcie nowych rozgrywek.
Obowiązujące rozporządzenia rządowe, dotyczące epidemii COVID-19, uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w niższych ligach. Za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych. DZPN opublikował listę klubów uprawnionych do gry w poszczególnych ligach na kolejny sezon. Gdzie rywalizować będą ekipy z powiatu strzelińskiego? Olimpia Podgaj nadal rywalizować będzie we wrocławskiej klasie okręgowej. W sezonie 2020/2021 dopingować będziemy w klasie A następujące kluby: LKS Brożec, Świteź Wiązów, Strzelinianka Strzelin, Korona Pęcz-Szczawin, Ludów Śląski. Dzięki reorganizacji rozgrywek awans do klasy A otrzymało także trzech wicemistrzów klas B z najlepszym stosunkiem zdobytych punktów do rozegranych spotkań. To świetna informacja dla kibiców GAP Ślęzy Borów. Ekipa z naszego powiatu wywalczyła wicemistrzostwo gr. VII klasy B i uzyskała promocję na wyższy szczebel rozgrywkowy. Ślęza po raz pierwszy w historii zagra w popularnej Serie A. Pozostałe ekipy z naszego regionu będą grały w klasie B. Prezes DZPN Andrzej Padewski 14 maja poinformował, że sezon 2020/2021 rozpocznie się na początku sierpnia.
Tekst ukazał się w 19 (1008) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Komentarze   

Joker Permalink1 0 Joker
...
Gap awansował z pierwszego miejsca
2020-05-30 17:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.