Pomimo, że sezon rozgrywkowy 2019/2020 tenisistów stołowych jeszcze całkowicie się nie zakończył, prezentujemy wstępne jego podsumowanie. Po decyzji prezesa Dolnośląskiego Związku Tenisa Stołowego z dnia 8 maja zakończone zostały rozgrywki ligowe.
W rozgrywkach indywidualnych, w których całkowicie sezon zakończyli tylko seniorzy, liczymy, że zgodnie z sugestiami PZTS, bieżący sezon będzie kontynuowany po wakacjach. Wtedy też będą mogły być rozegrane indywidualne i drużynowe mistrzostwa województwa oraz mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, oprócz seniorów. Jak zaprezentowali się tenisiści stołowi strzelińskiego Granitu?
Rozgrywki ligowe zakończyło 121 drużyn z 69 klubów, a uczestniczyło w nich 830 zawodniczek i zawodników. Granit Strzelin wywalczył mistrzostwo trzeciej ligi, a drugi zespół z powodzeniem rywalizował w czwartej lidze. W rozgrywkach indywidualnych, w dotychczas rozegranych turniejach, uczestniczyło 321 zawodniczek i zawodników z 44 klubów. Strzelińscy tenisiści zaliczyli także wiele indywidualnych sukcesów. Nasz klub znalazł się na świetnym, piątym miejscu na Dolnym Śląsku w klasyfikacji, w której zawodnicy zbierali punkty indywidualnie podczas turniejów. Do sukcesu przyczynili się zwłaszcza kadeci oraz juniorzy ze Strzelina. Najwięcej punktów uzbierali Krzysztof Wnęk i Kacper Głazowski. Jeśli pod uwagę weźmiemy tylko udział w rozgrywkach ligowych, to Granit znajduje się na 19. lokacie w naszym województwie. W gronie najlepiej punktujących graczy strzelińskiej ekipy znaleźli się: Anna Wnęk, Kacper Głazowski, Krzysztof Humelt i Zbigniew Sobków.
Tekst ukazał się w 20 (1009) wydaniu "Słowa Regionu".

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.