Seniorzy Strzelinianki już przygotowują się do sezonu 2020/2021, który rozpocznie się w sierpniu. W trakcie przygotowań zespół rozegra siedem gier kontrolnych. Pierwszy sparing odbył się już 20 czerwca, a rywalem ekipy Kornela Sagana była Piławianka Piława Górna.
Sześć dni później strzeliński zespół sprawdzi formę UKS-u Karnków. Pozostałe mecze towarzyskie zaplanowano w następujących terminach: 4 lipca ze Ślężą Sobótka, 15 lipca z Czarnymi Chrząstawa, 18 lipca z Olimpią Podgaj, 25 lipca z Mechanikiem Brzezina oraz 1 sierpnia z Pumą Pietrzykowice. Trener i kibice będą mieli okazję przyjrzeć się grze nowych zawodników. Do drużyny dołączyli: Arkadiusz Półchłopek (Ludów Śląski), Igor Porański (LZS Zachowice), Adrian Rosiak (KS Brochów), Kornel Góralski (w przeszłości występy w Centralnej Lidze Juniorów ze Śląskiem Wrocław), Marek Barul (Dopiewo) oraz Dawid Dochniak (Mechanik Brzezina). Kornel Sagan został trenerem Strzelinianki w grudniu 2019 roku, ale na swój debiut w roli szkoleniowca ekipy ze Strzelina w oficjalnym pojedynku musi poczekać aż do sierpnia.
10 czerwca pierwszy mecz towarzyski rozegrali młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Strzelinianki. Był to pierwszy sparing po kilkumiesięcznej przerwie. Drużyna z rocznika 2007 zmierzyła się z kolegami z rocznika 2008. Do zespołu włączono także wyróżniających się graczy z młodszej kategorii wiekowej. Wynik był sprawą drugorzędną. Zawodnicy i trenerzy nie ukrywali, że brakowało im rywalizacji na zielonej murawie. Piłkarze z rocznika 2007 w sezonie 2020/2021 grać będą w lidze trampkarzy i powoli przygotowują się do gry w jedenastoosobowych składach.
Tekst ukazał się w 23 (1012) wydaniu "Słowa Regionu".

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.