Za zespołami piłkarskimi z powiatu strzelińskiego kolejny tydzień przygotowań. Kilka drużyn zdecydowało się rozegrać mecze sparingowe. Na stadionie przy ul. Staromiejskiej w Strzelinie Strzelinianka podejmowała UKS Karnków. Na trybunach pojawiło się wielu kibiców.
W zespole gospodarzy zabrakło m.in. Arkadiusza Półchłopka oraz Rafała Sukiennika, który zamierza zawiesić buty na kołku. Mecz dobrze rozpoczęli podopieczni trenera Kornela Sagana, a wynik spotkania otworzył sprowadzony w ostatnim oknie transferowym Kornel Góralski. Piłkarz ten ostatnio pozostawał bez klubu, ale w przeszłości reprezentował Śląsk Wrocław w Centralnej Lidze Juniorów. Radość kibiców gospodarzy nie trwała jednak długo, ponieważ do remisu doprowadził nowy nabytek UKS-u Krzysztof Burtan. Napastnik wcześniej grał przez wiele sezonów dla Strzelinianki. Goście poszli za ciosem i chwilę później prowadzenie zespołowi z Karnkowa dał doświadczony Jarosław Taranek. Rezultat podwyższył Krzysztof Burtan, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego grającego trenera Miłosza Bandury. Tuż przed przerwą w polu karnym gości faulowany był Kornel Góralski i sędzia Zbigniew Masłowski wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się junior Dawid Onyszkiewicz. Piłkarz ten tydzień wcześniej zdobył dwa gole w sparingu z Piławianką. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:3. W przerwie trener Miłosz Bandura dokonał wielu zmian, a plac gry opuścili m.in. doświadczeni zawodnicy Paweł Kubat i Jarosław Taranek. Wynik sparingu na 3:3 ustalił strzałem z dystansu Krzysztof Rogan.
Tekst ukazał się w 25 (1014) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.