Rozpoczął się piłkarski sezon 2020/2021 w niższych klasach rozgrywkowych, w których występują kluby z powiatu strzelińskiego. Trwa pandemia, dlatego powstała dyskusja na temat tego, czy kibice powinni pojawiać się na trybunach oraz jak zapewnić bezpieczeństwo graczom.
Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej przygotował rekomendacje dotyczące organizacji meczów piłkarskich. Na obiektach sportowych można rozgrywać mecze z udziałem publiczności, jeżeli zostało udostępnione widzom co drugie miejsce na trybunach, w rzędach naprzemiennie. W przypadku braku wyznaczonych miejsc, kibice muszą pamiętać o dystansie społecznym (odległość 1,5 m). Organizatorzy wydarzeń sportowych muszą też pamiętać o dezynfekcji szatni i sprzętu sportowego. Widz jest zobowiązany zakrywać usta i nos do czasu zajęcia miejsca oraz podczas poruszania się na terenie obiektów. Obowiązek zakrywania ust i nosa nie dotyczy sędziego, trenera oraz piłkarzy. Zaleca się, aby zawodnicy rezerwowi i osoby funkcyjne (poza trenerem) zakrywały nos i usta. Nie jest to jednak obowiązek. Należy ograniczyć korzystanie z szatni, pomieszczeń odnowy biologicznej, przestrzeni wspólnych, promować i stosować zasady prewencyjne. Zaleca się także, aby zawodnicy i sędziowie nie schodzili w przerwie do szatni.
Tekst ukazał się w 32 (1021) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.