Z powodu epidemii koronawirusa Mistrzostwa Świata w Footbagu, które pierwotnie miały odbyć się w Kolumbii, odbyły się w formie on-line. Do rywalizacji stanął zawodnik DST Footbag Rafał Kaleta. Jak poradził sobie nasz reprezentant?
W związku ze zdalną formą tej imprezy, organizatorzy musieli zrezygnować z kilku konkurencji, m.in. z footbag net (rywalizacja odbywa się na korcie twarzą w twarz). Ostatecznie rywalizowano w trzech tradycyjnych konkurencjach Rafał Kaleta dołączył do elitarnego grona zawodników footbag popularnej zośki: Routines (występy choreograficzne do wybranej przez siebie muzyki), Shred 30 (należy wykonać jak najwięcej, jak najtrudniejszych i nie powtarzających się tricków w 30 sekund), Sick 3 (kombinacja trzech tricków). Stworzono także nową kategorię –Shred-Off (zaprezentowanie swoich umiejętności w krótkich filmach wideo). - Z oczywistych przyczyn nie mogliśmy się zebrać i rywalizować na żywo, więc tym razem rywalizacja polegała na nadsyłaniu filmów z nagranymi występami z poszczególnych konkurencji – opowiada Rafał Kaleta, zawodnik klubu DST Footbag. Sędziowie oceniali poszczególne występy i decydowali o wyniku.

Mistrzostwa w nowej formule
- Z powodu ograniczonej ilości czasu, postanowiłem wziąć udział w trzech konkurencjach, czyli: Shred 30, Shred-Off oraz Sick 3. Aby mieć pewność, że nadesłane filmy zostały nagrane na potrzeby Mistrzostw Świata, organizatorzy przed każdym etapem rozgrywek zamieszczali oficjalne hasło, które musiało pojawić się w formie graficznej w czasie gry lub być wypowiedziane przez zawodnika. Taka konwencja wymusiła dłuższe niż zwykle rozgrywki. W normalnych warunkach Mistrzostwa Świata trwają tydzień, a tegoroczne rozpoczęły się 26 czerwca i zakończyły się 1 sierpnia. Całą galę finałową ze studia w Warszawie można zobaczyć na oficjalnym kanale International Footbag Players Association – mówił strzeliński zawodnik.
Tekst ukazał się w 34 (1023) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.