Na górnym stawie w Białym Kościele odbyły się zaległe zawody z okazji „Dnia Dziecka”. Ku zaskoczeniu organizatorów, Koła Okoń, na starcie pojawiło się aż 30 dzieci, czyli 100% zgłoszonych.
Zawody odbyły się jak zawsze „na żywej rybie” i zaliczane były wszystkie złowione ryby (ryba - punkt). Dzieci podzielone zostały na dwie kategorie wiekowe, pierwsza do lat 10, druga to 11 - 16 lat. W kategorii do lat 10 wygrał Kacper Kłocko, drugi był Mateusz Paliwoda, a na trzecim miejscu uplasował się Jakub Grzebieniak. 
W starszej kategorii najlepszym okazał się Jakub Kuropatnicki, drugi był Bartek Brona, a trzecia Zuzanna Stadnik. W tej kategorii miejsce drugie i trzecie zostały rozstrzygnięte konkursem z wiedzy wędkarskiej, gdyż oboje mieli złowione tę samą ilość ryb (po 33 szt.). Zarząd Koła nie zapomniał o dwóch swoich „bohaterach”, Jakubie Hanczelu i Jakubie Kuropatnickiemu, którzy nie zawahali się zwrócić uwagę starszemu panu, który wędkował w niedozwolonym czasie na dolnym stawie w Białym Kościele.
Po zawodach nagrodzono wszystkie dzieci drobnymi upominkami oraz przepyszną pizzą i napojami. Zarząd Koła dziękuje za pomoc w organizacji sponsorom, tj.: burmistrz Miasta i Gminy Strzelin, firmie Jaxon i sklepowi wędkarskiemu Bass.

Tekst ukazał się w 35 (1024) wydaniu "Słowa Regionu".
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.