Po długiej przerwie, bo trwającej pięć miesięcy, zostały wznowione indywidualne rozgrywki tenisa stołowego na Dolnym Śląsku. Wojewódzkie Mistrzostwa Kadetów i Juniorów rozegrano w niedzielę, 20 września, w Brzegu Dolnym.

Niestety, stan dolnośląskiego tenisa stołowego nie jest zadawalający. Systematycznie spada liczba uczestników wojewódzkich turniejów, maleje ilość zawodników startujących w ogólnopolskich imprezach, co się wiąże z ograniczeniem liczby szkolonych zawodników w klubach. Coraz mniej mamy zawodników i zawodniczek na czołowych miejscach w Polsce. Bardzo źle wygląda struktura wiekowa. O ile w młodszych kategoriach jeszcze jest trochę więcej zawodniczek i zawodników, to w juniorach sytuacja nie wygląda najlepiej. Tylko po dwie drużyny juniorek i juniorów startowały w drużynowych mistrzostwach.W zasadzie w mistrzostwach indywidualnych nie zanotowano większych niespodzianek, a czołowe miejsca zajmowali renomowani zawodnicy. Większość medali w kadetach i juniorach zgarnęli reprezentanci AZS UE Wrocław (17 krążków) i Rokity Brzeg Dolny (12 medali). Każde mistrzostwa mają swoich multimedalistów. Aż 9 osób czterokrotnie stawało na podium w ciągu dwóch dni mistrzostw, a jednym z tych tenisistów był Kacper Głazowski z Granitu Strzelin.
Drużyna Granitu Strzelin w Brzegu Dolnym
Tekst ukazał się w 38 (1027) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.