Miłośnicy wędkarstwa z naszego terenu muszą wiedzieć, że z nowym rokiem weszło kilka zmian. Na szczęście, są to zmiany na lepsze. O szczegółach mówi nam członek zarządu jednego z kół Piotr Stojowski.
Dla części wędkarzy sezon połowu ryb zaczął się już dawno. Oczywiście, członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego, aby łowić na wodach należących do PZW, muszą opłacić składki. Dobrą wiadomością jest to, że w tym roku one nie wzrosły i są takie same jak w roku 2020. Opłata pełna wynosi 260 zł i wówczas korzystamy z porozumień między okręgami i środków pływających, lub 240 zł i możemy wówczas wędkować tylko z brzegu na wodach Okręgu Wrocław. Opłata ulgowa wynosi 160 zł. a dla dzieci do lat 16 składka wynosi 45 zł. Z kolei młodzież szkolna w wieku 17 -24 l. płacić będzie 130 zł. Trzeba jednak pamiętać, że na niektórych akwenach obowiązują przepisy dodatkowe. Takim zbiornikiem jest np. dolny staw w Białym Kościele. - W tym roku, podobnie jak w minionym, obowiązuje tam zasada „złów i wypuść”, czyli złowionych ryb nie wolno ze sobą zabierać i po złowieniu należy je natychmiast wypuścić do wody – informuje członek zarządu koła Okoń w Strzelinie Piotr Stojowski. - Wyjątkiem od tej reguły jest sum, którego można zabrać, oczywiście pod warunkiem że jest on wymiarowy i nie został złowiony w okresie ochronnym. Ponadto, podobnie jak przed rokiem, na dolnym stawie w okresie od 15 czerwca do 31 września połów ryb dozwolony jest tylko w godzinach nocnych, tj. od 22:00 do 6:00. Szczególne ustalenia dotyczą także połowu na górnym stawie. W tym przypadku mamy zakaz zabierania szczupaka. Ten gatunek zawsze musimy wypuścić. Dlatego też sugerowałbym, aby nie nastawiać się w ogóle na połów szczupaków.
Tekst ukazał się w nr 11 (1050) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

cześ Permalink1 0 cześ
Fanatyk wędkarstwa
Gdzie moje składki poszły? Gdzie zarybianie? Gdzie?????
2021-04-15 11:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.