Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski poinformował, że wraz ze wznowieniem rundy wiosennej dolnośląskie kluby z niższych lig dostaną drugą transzę „covidowego” wsparcia finansowego.
Pieniądze z DZPN na konta klubów mają trafić do 22 kwietnia. Wcześniej ekipy z niższych lig od związku wsparcie finansowe otrzymały w grudniu. Teraz Strzelinianka Strzelin, jako zespół z klasy okręgowej, otrzyma tysiąc złotych. Po 700 zł otrzymają kluby z klasy A: Ludów Ślaski, GAP Ślęza Borów, FMS Strzelin, Świteź Wiązów, Korona Pęcz-Szczawin oraz Strzelinianka II Strzelin. Pozostałe ekipy z naszego regionu rywalizują w popularnej Serie B i dostaną po 500 zł. Pieniądze będzie można przeznaczyć na koszty wynikające z rozpoczęcia rozgrywek (wynajem, ubezpieczenia, transport, utrzymanie i konserwacja boiska, itp.).
Tekst ukazał się w nr 14 (1053) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.