W Raszynie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Masters. Do rywalizacji przystąpił Mirosław Życzkowski ze Strzelina, który w swoim dorobku ma wiele medali mistrzostw świata oraz Europy. Do rywalizacji przystąpiło blisko 180 zawodników. Sportowcy rywalizowali w nowej hali, która jest dostosowana do podnoszenia ciężarów.
Dla Życzkowskiego był to pierwszy start w imprezie tej rangi w tym roku, ponieważ udział w innych imprezach pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Nasz reprezentant ważył niewiele ponad 84 kg i startował w kategorii wagowej do 89 kg. W rwaniu uzyskał 70 kg, a w podrzucie 100 kg. Ten wynik wystarczył na zajęcie pierwszego miejsca i odebranie złotego medalu. Życzkowski jeszcze w tym roku chciałby wziąć udział w Mistrzostwach Europy Masters, które we wrześniu odbędą się w Holandii.
Tekst kazał się w nr 25 (1064) "Słowa Regionu".
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.