Dziesięciu najszybszych biegaczy gminy Strzelin
W niedzielę, 25 września, odbyła się jedenasta edycja Biegu Wzgórz Strzelińskich „Strzelińska dziesiątka”. Na linii startu i mety pojawiło się 130 biegaczy. My trzymaliśmy kciuki zwłaszcza za reprezentantów naszego regionu. Po pięciu latach udało się pobić rekord trasy, który w 2017 roku ustalił reprezentant Kenii. Kto tym razem stanął na podium? Trzy dni wcześniej odbyły się biegi dzieci i młodzieży, w których wystartowało ponad 300 osób!

Organizatorami imprezy byli Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne oraz gmina Strzelin. W tegorocznej edycji udział wzięło 130 biegaczy. Najstarszym uczestnikiem był Stanisław Bednarski ze Strzelina, który zdradził nam, jak zachować świetną formę to wszystko dzięki mojej żonie. Mówi: pójdź na zakupy, a gdy wrócę, przypomni się jej, co jeszcze powinienem dokupić. Wtedy idę kolejny raz. Tak utrzymuję dobrą formę – żartował na mecie Stanisław Bednarski. Wielkie emocje rozpoczęły się o godz. 13:30. To właśnie wtedy wystartował bieg główny. Zawodnicy ponownie pokonali 10 km trasy prowadzącej przez malownicze tereny Wzgórz Strzelińskich oraz zabytkowe ulice Strzelina. Biegacze poruszali się głównie po nawierzchni asfaltowej. Start odbył się na stadionie w strzelińskim parku miejskim. Następnie biegacze przebiegli przez Rynek, ul. Kopernika i Brzegową, by później przez Gościęcice i Gęsiniec wbiec na ul. Staromiejską i wrócić na stadion. Trasę ukończył m.in. piłkarz Damian Szydziak, który w przeszłości występował w Ekstraklasie w barwach Śląska Wrocław: - Oczywiście, biegam amatorsko. Bardzo podoba mi się organizacja imprezy. W „Dziesiątce” startuję już kolejny raz. Nie spodziewałem się, że osiągnę tak dobry wynik i znajdę się w dziesiątce najszybszych biegaczy gminy Strzelin – mówił Damian Szydziak.
Marlena Cieślik znów zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych biegaczek z naszego powiatu
Ustanowił nowy rekord trasy
Od 2017 roku rekord strzelińskiej trasy należał do Kenijczyka Nelsona Kipkogei Cheruticha. Ten zawodnik pokonał 10 km z czasem 29:43. W tym roku o sześć sekund szybszy był reprezentant Ukrainy Mykola Mevsha. – W Strzelinie startuję drugi raz. Wcześniej zająłem drugie miejsce. Nie spodziewałem się, że uda mi się ustanowić rekord trasy. Myślałem, że nie uda mi się „zejść” poniżej 30 minut. Bardzo lubię ten bieg, bardzo podoba mi się Strzelin. Mam nadzieję, że jeszcze pojawię się na starcie „Strzelińskiej dziesiątki” – mówił na mecie Mykola Mevsha. Kategorię kobiet również wygrała reprezentantka Ukrainy Maryna Nemchenko z czasem 34:01. Najszybszym biegaczem powiatu strzelińskiego ponownie został Mateusz Głód z Kuropatnika. Mistrzowski tytuł obroniła także najszybsza biegaczka z naszego powiatu Marlena Cieślik. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął Strzeliński Klub Biegacza. Wszystkie rezultaty znajdują się na stronie internetowej firmy, który dokonywała elektronicznych pomiarów czasu: www.ultimasport.pl.

Tysiąc złotych dla zwycięzcy
Zwycięzcy biegu w klasyfikacji generalnej otrzymali 1000 zł, wicemistrzowie 700 zł, a trzecia osoba na podium odebrała 500 zł. Dodatkowo przyznano nagrody w siedmiu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć.

Wyniki Biegu Wzgórz Strzelińskich „Strzelińska dziesiątka”
(bez podziału na kategorie wiekowe):


Mężczyźni - generalka:
1. Mykola Mevsha (29:37)
2. Dariusz Boratyński
3. Bogdan Senenovych

Kobiety - generalka:
1. Maryna Nemchenko (34:01)
2. Natalia Senenovych
3. Magdalena Biskupska-Borczyk

Najszybsi mieszkańcy powiatu strzelińskiego:
1. Mateusz Głód (36:50)
2. Marcin Małyszek
3. Grzegorz Czapiga

Najszybsze mieszkanki powiatu strzelińskiego:
1. Marlena Cieślik (49:20)
2. Agata Knofel-Laszczyńska
3. Iwona Bodnar-Swedek

Najszybsze zawodniczy z gminy Strzelin:
1. Barbara Piestrak
2. Ewa Kaczmarek
3. Barbara Korach

Najszybsi zawodnicy z gminy Strzelin:
1. Adrian Samołuk
2. Mateusz Stanik
3. Dawid Brycki


Na ten temat pisaliśmy w 38 (1126) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: „Strzelińska dziesiątka” z nowym rekordem!
Zibi powiedziała :
spajker. powiedziała :
no najlepsi jak zwykle kenijczycy albo ukraińcy. może by tak kiedyś jakiś burmistrz pobiegł 10tkę i dał przykład ludowi pracującemu miast i wsi zamiast tylko obwieszac uczestników medalami?takiemu prezydentowi kijowa nikt nie podskoczy ani nikt nie zaimponuje dokonaniami sportowymi a strzelinie jest mocno inaczej.sam dyrektor zozu o wadze flipa i flapa w ciągu 30 minut nie przebiegnie 10yki ale wypali w tym czasie paczkę szlugów. perwers.
a ty ? startowałes?
startowałem. na 15tym metrze zabrała mnie r-ka.

0
Gravatar
Zibi
RE: „Strzelińska dziesiątka” z nowym rekordem!
spajker. powiedziała :
no najlepsi jak zwykle kenijczycy albo ukraińcy. może by tak kiedyś jakiś burmistrz pobiegł 10tkę i dał przykład ludowi pracującemu miast i wsi zamiast tylko obwieszac uczestników medalami?takiemu prezydentowi kijowa nikt nie podskoczy ani nikt nie zaimponuje dokonaniami sportowymi a strzelinie jest mocno inaczej.sam dyrektor zozu o wadze flipa i flapa w ciągu 30 minut nie przebiegnie 10yki ale wypali w tym czasie paczkę szlugów. perwers.
a ty ? startowałes?

0
Gravatar
spajker.
RE: „Strzelińska dziesiątka” z nowym rekordem!
no najlepsi jak zwykle kenijczycy albo ukraińcy. może by tak kiedyś jakiś burmistrz pobiegł 10tkę i dał przykład ludowi pracującemu miast i wsi zamiast tylko obwieszac uczestników medalami?takiemu prezydentowi kijowa nikt nie podskoczy ani nikt nie zaimponuje dokonaniami sportowymi a strzelinie jest mocno inaczej.sam dyrektor zozu o wadze flipa i flapa w ciągu 30 minut nie przebiegnie 10yki ale wypali w tym czasie paczkę szlugów. perwers.
0

Przeczytaj również