W lecie Gromnik Kuropatnik zniknął z piłkarskiej mapy Dolnego Śląska. Klub, po wielu latach funkcjonowania w niższych ligach, w sezonie 2022/2023 nie przystąpił do rozgrywek w żadnej kategorii wiekowej. W zakończonym w czerwcu sezonie Gromnik występował w gr. IV klasy A. Drużyna zmagała się z problemami kadrowymi i zajęła ostatnie miejsce.
Klub z Kuropatnika w sezonie 2022/2023 miał prawo gry w gr. VI klasy B, ale władze nie zgłosiły drużyny do rozgrywek. – Razem z Marianem Piotrowiczem staraliśmy się zebrać drużynę i rozwiązać problemy kadrowe. Wykonaliśmy masę telefonów do zawodników, niestety nie udało nam się zebrać wystarczającej liczby piłkarzy. Zapadła decyzja o wycofaniu z rozgrywek – mówił były kapitan i wieloletni piłkarz Gromnika Damian Sobski. Wszyscy zawodnicy z Kuropatnika mieli wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Wielu z nich znalazło już nowe zespoły, m.in.: Damian Sobski przeniósł się do UKS-u Karnków, Grzegorz Legan i Łukasz Muraszew do Kwarcytu Jegłowa, Patryk Stachoń do FMS-u, bracia Arturo i Alsessandro Buczakowie do Korony Pęcz. Być może trzeba wykonać krok w tył, żeby później zrobić dwa do przodu. Przypomnijmy, że w 2018 roku Gromnik rozegrał towarzyskie starcie z pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Drużyna ma także za sobą m.in. pucharowe starcie z rezerwami Śląska Wrocław. Sympatycy Gromnika chcą reaktywować seniorską drużyną piłkarską. Potrzebują jednak osób chętnych do zaangażowania w życie klubu. Osoby, które chcą pomóc w odbudowie klubu, proszone są o kontakt na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Poszukiwani są sympatycy futbolu oraz Gromnika. Mamy nadzieję, że Kuropatnik już w sezonie 2023/2024 wróci na piłkarską mapę naszego regionu. Całkiem niedawno udało się reaktywować seniorskie drużyny w Kondratowicach i Wiązowie. Liczymy, że Gromnik także wkrótce zbierze nowe władze i zacznie kompletowanie kadry na nową rundę. Trzymamy kciuki!
Na ten temat pisaliśmy w 42 (1130) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

Komentarze   

Cześ Permalink1 -1 Cześ
RE: Czy uda się reaktywować Gromnik?
Szykują formę na ligę mistrzów :D
2022-11-06 17:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.