Mirosław Życzkowski prezentuje medale wywalczone w roku 2022
Strzeliński sztangista Mirosław Życzkowski ma w swojej kolekcji kilkadziesiąt medali i tytułów. Tylko w tym roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy Masters oraz mistrzostwo Polski Masters. W swojej karierze rywalizował na pomostach w ponad trzydziestu krajach!
W roku 2022 Mirosław Życzkowski ze Strzelina wystartował jedynie w dwóch zawodach. W dniach 2-5 maja sztangista Strzelca rywalizował w Mistrzostwach Polski Masters w Radomsku. Startował w kategorii 89 kg. Mirosław w rwaniu uzyskał 71 kg, a w podrzucie 100 kg. Nasz zawodnik wywalczył złoty medal i o kilkanaście kilogramów wyprzedził kolejnego rywala w stawce. – Myślę, że mogłem uzyskać 10 kg lepszy wynik. Podszedłem do rywalizacji asekuracyjnie, ponieważ byłem zmęczony treningami. Nie wiedziałem, w jakiej jestem dokładnie formie. Zacząłem ostrożnie po to, żeby zaliczać podejścia. Nie chciałem też złapać kontuzji. Cieszę się, że udało się wywalczyć kolejny, mistrzowski tytuł – opowiada Mirosław Życzkowski. W dniach 21-27 sierpnia zawodnik Strzelca wziął udział w Mistrzostwach Europy Masters w Podnoszeniu Ciężarów, które w tym roku odbyły się w Raszynie. Życzkowski bronił brązowego medalu wywalczonego przed rokiem w Holandii. W tym roku skład podium był identyczny: mistrzostwo Europy wywalczył Anglik, który wyprzedził reprezentanta Niemiec oraz Mirosława Życzkowskiego. – Ponownie startowałem w kategorii 89 kg. W rwaniu uzyskałem 76 kg, a w podrzucie 90 kg. Zdobyłem brązowy medal, ale nie wyszedł mi ten start. Ciężko mi powiedzieć, co się stało. Na pewno nie pomogła organizacja zawodów, były duże opóźnienie, błędnie kilka razy wzywany byłem na podest. Na sześć podejść zaliczyłem tylko połowę. Ze Strzelina do Raszyna musiałem pokonać 405 km – mówi o starcie w ostatnich mistrzostwach Europy Mirosław Życzkowski. To był kolejny start zawodnika Strzelca w Raszynie, ponieważ przed rokiem wywalczył tam mistrzostwo Polski. 1 grudnia w Stanach Zjednoczonych rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Masters, w których udział weźmie pięciu reprezentantów Polski. Życzkowski nie pojedzie na zawody z powodu braku funduszy. – Wyjazd wiąże się z dużymi kosztami. Przelot, wpisowe, hotele – na to wszystko potrzeba dużo pieniędzy. Musiałem zrezygnować z walki o mistrzostwo świata – dodaje Życzkowski.Życzkowski reprezentował Strzelin w Nowej Zelandii

Zamierza startować do samego końca
Całe życie Mirosława podporządkowane jest pod najważniejsze starty, w których reprezentuje miasto i kraj. Życzkowski trenuje pięć razy w tygodniu...Mirosław w Finlandii stanął na drugim podium
Na ten temat pisaliśmy w 47 (1135) wydaniu papierowym Słowa Regionu.  Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Rywalizował w ponad 30 krajach
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
koleś ma juz 3 tony medali i zero fejmu. mistrzem świata w trójboju siłowym jest polak od kilkunastu lat. jest nieznany. polacy mieli najlepszych strongmanów. dziadują. nie ma pieniędzy państwowych na wsparcie dyscyplin sportowych ptzynoszących sukcesy sportowe a jest tego sporo. 90% państwowych dotacji na sport idzie na piłkarzy nożnych. ci pierwszego dnia dostają miliony. drugiego dnia żelują sobie włosy i udzielają wywiadów w pudelku. trzeciego dnia kupują sobie ładną wag. czwartego dnia wrzucają zdjęcia z egzotycznych drogich wakacji na insta. piątego dnia dostają łomot od reprezentacji somalii. szóstego dnia słyszą piosenkę o treści polacy nic sie nie stało. siódmego dnia opowiadają że z dumą noszą orła białego bo 600 lat temu polscy piłkarze pokonali jednym golem reprezentację anglii. ósmego dnia epatuja willami i m=innym majątkiem o wielomilionowej wartości. dziewiątego dnia jadą do aleji zasłużonych na powązkach w asyście defilady wojskowej. dziesiątego dnia w mediach czytam że przegraliśmy z dumą. no nic tylko przegrywać z dumą skasować miliony i mówić że nic się nie stało i mowić że w czasach juliusza cezara to orły górskiego były dobre w piłce.gdyby te pieniądze marnowane na piłkarzy przeznaczyć na inne dyscypliny to polska brzęczałaby medalami bardziej niż usa i rosja razem wzięte.
Żal ci??? Pokaż że lepiej grasz to też będziesz tak zarabiał baranie ty!
jesteś owcą z syndromem niedopchnięcia i nie rozumiesz że sportowiec, który nie trafia 2 karnych zarabia 1 milion euro na tydzień a drugi sportowiec, który od 30tu lat wygrywa zawody siłowe jedzie na zawody z termosem i z kanapkami. ten sportowiec milioner jest tak odrażający że zarabia na reklamach i na reklamie samego siebie kiedy daje swój przepocony t-shirt na aukcje charytatywne kiedy inni ludzie płacą tam spore pieniądze a nie odpady tekstylne. bycie wieśniakiem to niepełnosprawność umysłowa, której wieśniakowi wyjaśnić sie nie da. nie lubisz sztangisty ze strzelina? zmierz się z nim tak face to face a zasoby netu uwolnia sie od ciebie a i ty zaznasz błogostanu na cmentarzu w wiązowie.
Ja nie mam do nikogo pretensji o to ile zarabia!!!
codziennie płacisz podatki a państwo za te podatki daje milionowe dotacje dla piłkarzy o specjalności żelowania fryzury , którzy przegrywają wszystko od zawsze. szkoda pieniędzy, te pieniądze można lepiej spożytkować.

0
Gravatar
Cześ
RE: Rywalizował w ponad 30 krajach
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
koleś ma juz 3 tony medali i zero fejmu. mistrzem świata w trójboju siłowym jest polak od kilkunastu lat. jest nieznany. polacy mieli najlepszych strongmanów. dziadują. nie ma pieniędzy państwowych na wsparcie dyscyplin sportowych ptzynoszących sukcesy sportowe a jest tego sporo. 90% państwowych dotacji na sport idzie na piłkarzy nożnych. ci pierwszego dnia dostają miliony. drugiego dnia żelują sobie włosy i udzielają wywiadów w pudelku. trzeciego dnia kupują sobie ładną wag. czwartego dnia wrzucają zdjęcia z egzotycznych drogich wakacji na insta. piątego dnia dostają łomot od reprezentacji somalii. szóstego dnia słyszą piosenkę o treści polacy nic sie nie stało. siódmego dnia opowiadają że z dumą noszą orła białego bo 600 lat temu polscy piłkarze pokonali jednym golem reprezentację anglii. ósmego dnia epatuja willami i m=innym majątkiem o wielomilionowej wartości. dziewiątego dnia jadą do aleji zasłużonych na powązkach w asyście defilady wojskowej. dziesiątego dnia w mediach czytam że przegraliśmy z dumą. no nic tylko przegrywać z dumą skasować miliony i mówić że nic się nie stało i mowić że w czasach juliusza cezara to orły górskiego były dobre w piłce.gdyby te pieniądze marnowane na piłkarzy przeznaczyć na inne dyscypliny to polska brzęczałaby medalami bardziej niż usa i rosja razem wzięte.
Żal ci??? Pokaż że lepiej grasz to też będziesz tak zarabiał baranie ty!
jesteś owcą z syndromem niedopchnięcia i nie rozumiesz że sportowiec, który nie trafia 2 karnych zarabia 1 milion euro na tydzień a drugi sportowiec, który od 30tu lat wygrywa zawody siłowe jedzie na zawody z termosem i z kanapkami. ten sportowiec milioner jest tak odrażający że zarabia na reklamach i na reklamie samego siebie kiedy daje swój przepocony t-shirt na aukcje charytatywne kiedy inni ludzie płacą tam spore pieniądze a nie odpady tekstylne. bycie wieśniakiem to niepełnosprawność umysłowa, której wieśniakowi wyjaśnić sie nie da. nie lubisz sztangisty ze strzelina? zmierz się z nim tak face to face a zasoby netu uwolnia sie od ciebie a i ty zaznasz błogostanu na cmentarzu w wiązowie.
Ja nie mam do nikogo pretensji o to ile zarabia!!!

0
Gravatar
spajker.
RE: Rywalizował w ponad 30 krajach
Cześ powiedziała :
spajker. powiedziała :
koleś ma juz 3 tony medali i zero fejmu. mistrzem świata w trójboju siłowym jest polak od kilkunastu lat. jest nieznany. polacy mieli najlepszych strongmanów. dziadują. nie ma pieniędzy państwowych na wsparcie dyscyplin sportowych ptzynoszących sukcesy sportowe a jest tego sporo. 90% państwowych dotacji na sport idzie na piłkarzy nożnych. ci pierwszego dnia dostają miliony. drugiego dnia żelują sobie włosy i udzielają wywiadów w pudelku. trzeciego dnia kupują sobie ładną wag. czwartego dnia wrzucają zdjęcia z egzotycznych drogich wakacji na insta. piątego dnia dostają łomot od reprezentacji somalii. szóstego dnia słyszą piosenkę o treści polacy nic sie nie stało. siódmego dnia opowiadają że z dumą noszą orła białego bo 600 lat temu polscy piłkarze pokonali jednym golem reprezentację anglii. ósmego dnia epatuja willami i m=innym majątkiem o wielomilionowej wartości. dziewiątego dnia jadą do aleji zasłużonych na powązkach w asyście defilady wojskowej. dziesiątego dnia w mediach czytam że przegraliśmy z dumą. no nic tylko przegrywać z dumą skasować miliony i mówić że nic się nie stało i mowić że w czasach juliusza cezara to orły górskiego były dobre w piłce.gdyby te pieniądze marnowane na piłkarzy przeznaczyć na inne dyscypliny to polska brzęczałaby medalami bardziej niż usa i rosja razem wzięte.
Żal ci??? Pokaż że lepiej grasz to też będziesz tak zarabiał baranie ty!
jesteś owcą z syndromem niedopchnięcia i nie rozumiesz że sportowiec, który nie trafia 2 karnych zarabia 1 milion euro na tydzień a drugi sportowiec, który od 30tu lat wygrywa zawody siłowe jedzie na zawody z termosem i z kanapkami. ten sportowiec milioner jest tak odrażający że zarabia na reklamach i na reklamie samego siebie kiedy daje swój przepocony t-shirt na aukcje charytatywne kiedy inni ludzie płacą tam spore pieniądze a nie odpady tekstylne. bycie wieśniakiem to niepełnosprawno ść umysłowa, której wieśniakowi wyjaśnić sie nie da. nie lubisz sztangisty ze strzelina? zmierz się z nim tak face to face a zasoby netu uwolnia sie od ciebie a i ty zaznasz błogostanu na cmentarzu w wiązowie.

0
Gravatar
Cześ
RE: Rywalizował w ponad 30 krajach
spajker. powiedziała :
koleś ma juz 3 tony medali i zero fejmu. mistrzem świata w trójboju siłowym jest polak od kilkunastu lat. jest nieznany. polacy mieli najlepszych strongmanów. dziadują. nie ma pieniędzy państwowych na wsparcie dyscyplin sportowych ptzynoszących sukcesy sportowe a jest tego sporo. 90% państwowych dotacji na sport idzie na piłkarzy nożnych. ci pierwszego dnia dostają miliony. drugiego dnia żelują sobie włosy i udzielają wywiadów w pudelku. trzeciego dnia kupują sobie ładną wag. czwartego dnia wrzucają zdjęcia z egzotycznych drogich wakacji na insta. piątego dnia dostają łomot od reprezentacji somalii. szóstego dnia słyszą piosenkę o treści polacy nic sie nie stało. siódmego dnia opowiadają że z dumą noszą orła białego bo 600 lat temu polscy piłkarze pokonali jednym golem reprezentację anglii. ósmego dnia epatuja willami i m=innym majątkiem o wielomilionowej wartości. dziewiątego dnia jadą do aleji zasłużonych na powązkach w asyście defilady wojskowej. dziesiątego dnia w mediach czytam że przegraliśmy z dumą. no nic tylko przegrywać z dumą skasować miliony i mówić że nic się nie stało i mowić że w czasach juliusza cezara to orły górskiego były dobre w piłce.gdyby te pieniądze marnowane na piłkarzy przeznaczyć na inne dyscypliny to polska brzęczałaby medalami bardziej niż usa i rosja razem wzięte.
Żal ci??? Pokaż że lepiej grasz to też będziesz tak zarabiał baranie ty!

0
Gravatar
spajker.
RE: Rywalizował w ponad 30 krajach
8.12 powiedziała :
Jeżeli sport ma być sportem zawodowym to niech każdy na siebie zarabia sam.
piłkarz RL zatrudnia sie w klubie piłkarskim za jedyny 1 milion euro na miesiąc i zarabia na siebie sam. klub piłkarski zarabia na biletach wstępu na stadion sam, ale to za mało. piłkarz zarabia na siebie sam ale niestety kluby piłkarskie dostają od państwa miliardowe dotacje na swoja sportową działalność i takie kluby piłkarskie stać na milionowe pensje dla piłkarzy i na milionowe pensje prezesów klubów. jak kluby mają zyski to są prywatne a jak mają straty to są państwowe i dostają dotacje. to tak jak z chodnikami w polsce.

0
Gravatar
8.12
RE: Rywalizował w ponad 30 krajach
Jeżeli sport ma być sportem zawodowym to niech każdy na siebie zarabia sam.
0
Gravatar
spajker.
RE: Rywalizował w ponad 30 krajach
koleś ma juz 3 tony medali i zero fejmu. mistrzem świata w trójboju siłowym jest polak od kilkunastu lat. jest nieznany. polacy mieli najlepszych strongmanów. dziadują. nie ma pieniędzy państwowych na wsparcie dyscyplin sportowych ptzynoszących sukcesy sportowe a jest tego sporo. 90% państwowych dotacji na sport idzie na piłkarzy nożnych. ci pierwszego dnia dostają miliony. drugiego dnia żelują sobie włosy i udzielają wywiadów w pudelku. trzeciego dnia kupują sobie ładną wag. czwartego dnia wrzucają zdjęcia z egzotycznych drogich wakacji na insta. piątego dnia dostają łomot od reprezentacji somalii. szóstego dnia słyszą piosenkę o treści polacy nic sie nie stało. siódmego dnia opowiadają że z dumą noszą orła białego bo 600 lat temu polscy piłkarze pokonali jednym golem reprezentację anglii. ósmego dnia epatuja willami i m=innym majątkiem o wielomilionowej wartości. dziewiątego dnia jadą do aleji zasłużonych na powązkach w asyście defilady wojskowej. dziesiątego dnia w mediach czytam że przegraliśmy z dumą. no nic tylko przegrywać z dumą skasować miliony i mówić że nic się nie stało i mowić że w czasach juliusza cezara to orły górskiego były dobre w piłce.gdyby te pieniądze marnowane na piłkarzy przeznaczyć na inne dyscypliny to polska brzęczałaby medalami bardziej niż usa i rosja razem wzięte.
0

Przeczytaj również