Łucznicy ze Strzelina zdominowali podium
Łucznicy ze strzelińskiej sekcji Granit 22 stycznia wzięli udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska. Nasi reprezentanci wywalczyli aż pięć medali! W finale kategorii kobiet zmierzyły się dwie zawodniczki ze Strzelina, Irmina Małyszek oraz Wiktoria Rogowska.
Złoty medal ostatecznie odebrała Irmina, a Wiktoria stanęła na drugim miejscu podium. W kategorii męskiej doszło do wielu bratobójczych potyczek Granitu. Po tytuł mistrza Dolnego Śląska sięgnął Adam Staszkiewicz, który w półfinale pokonał strzelińskiego trenera Łukasza Ciska. Szkoleniowiec ze Strzelina odebrał brązowy medal. Na trzecim stopniu podium stanął także Zenon Smolak, który w ćwierćfinale pokonał klubowego kolegę Wojciecha Białka. Także w ćwierćfinale Łukasz Cisek pokonał Patryka Chamuczyńskiego ze Strzelina. Patryk ostatecznie sklasyfikowany został na piątej pozycji, Wojciech Białek był szósty, a Andrzej Smolak wystrzelał dziewiątą lokatę. W łukach klasycznych Maciej Cisek zakończył kwalifikacje na 22 miejscu na 40 zawodników i zakończył udział w mistrzostwach na 1/16 turnieju. Irmina Małyszek zajęła pierwsze miejsce, a Wiktoria Rogowska była druga
Na ten temat pisaliśmy w 5 (1143) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl