Jakub Pietrzak przygodę trenerską rozpoczął w Borowie, a teraz pracuje z piłkarzami w Londynie
Jakub Pietrzak przez wiele lat był piłkarzem Ślęzy Borów. To właśnie tam rozpoczął także przygodę trenerską, którą teraz kontynuuje w Anglii. Opowiedział nam m.in. o pracy piłkarskiego skauta. Pietrzak obecnie pracuje w Londynie z młodzieżowymi zawodnikami z takich znanych angielskich klubów jak Chelsea, Crystal Palace, Fulham.

Opowiedz nam o tym, jak trafiłeś do Anglii.
- Wyjazd do Anglii spowodowany był studiami. Skończyłem bardzo dobre liceum we Wrocławiu. Już w szkole średniej skupiłem się bardziej na edukacji niż na piłce. W międzyczasie, po rozmowach z trenerem Waldemarem Werbą ze Ślęzy, zacząłem prowadzić drużynę młodzików w Borowie. Tak zaczęła się przygoda z trenerką i uznałem, że to jest dużo ciekawsze dla mnie niż studia informatyczne. Znalazłem studia i wybrałem się do Coventry. Nie było tam zbyt wielu możliwości. Pojawiła się propozycja działania w PFC Victorii Londyn (największy klub polonijny na Wyspach Brytyjskich) i tak wylądowałem w Londynie. Tam przeniosłem się także na studia. Po przygodzie w Victorii, udało mi się otrzymać propozycję z Crawley Town (League Two), w którym pracowałem przez dwa lata jako asystent trenera w drużynie do lat 23. Wróciłem do Victorii jako trener pierwszej drużyny, ale pandemia koronawirusa przerwała moje działania. Zapoznałem się z Nigelem Jamesem, ojcem Reece i Lauren (reprezentują Chelsea). Przez ostatnie dwa lata zajmowałem się jego prywatną akademią, w której odpowiadałem za szkolenie grup od 12. do 18. roku życia. Razem prowadziliśmy zespół do lat 18 Kingstonian, a oprócz tego pracowałem przy pierwszej drużynie.
Jakub Pietrzak pracuje jako video skaut dla Millwall
Czym obecnie zajmujesz się w Londynie?
- Teraz zajmuję się trenerką i skautingiem na pełen etat. Pracuję jako video skaut dla Millwall (Championship - druga liga angielska) i obserwuję potencjalnych zawodników do pierwszej drużyny. Oprócz tego jestem trenerem zespołu do lat 16 w Bromley FC (National League, piąta liga, poziom pod League Two). Poza tym prowadzę własne treningi indywidualne i grupowe. Pracuję z młodzieżowymi zawodnikami z takich klubów, jak Chelsea Londyn, Crystal Palace, Fulham, Wimbledon. Mam też zdolnych chłopców w lokalnych klubach, którym pomagam dostać się do profesjonalnych drużyn. W obecnym sezonie trzech z moich zawodników podpisało profesjonalne kontrakty.

Na ten temat pisaliśmy w 8 (1146) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały wywiad przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Cześ
RE: Z Borowa do Chelsea Londyn
Czyli trenuje kogo konkretnie ? ? ?
0

Przeczytaj również