W sobotę, 11 marca, seniorzy Strzelinianki rozpoczęli rundę wiosenną sezonu 2022/2023. Drużynę czeka walka o utrzymanie w klasie okręgowej. W przerwie zimowej w zespole doszło do zmian kadrowych. Tuż przed startem drugiej części rozgrywek Radosław Kwiatkowski porozmawiał z trenerem Strzelinianki Krzysztofem Roganem.

Jak oceniasz pierwszą część sezonu w Waszym wykonaniu?
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Początek rundy, tak do 8. kolejki, był dobry. Później, z różnych powodów, coś przestało grać. Zabrakło nam wyrachowania i jakości, ponieważ w kilku meczach mogliśmy osiągnąć lepszy rezultat. Doświadczenie zebrane jesienią z pewnością zaprocentuje w rundzie wiosennej.

Przygotowania do drugiej części sezonu dobiegają końca. Czy jesteś zadowolony z tego okresu?
Z przygotowań do rundy wiosennej, w przeciwieństwie do jesiennych, jestem bardzo zadowolony. Klub ściągnął praktycznie wszystkich zawodników, których chciałem pozyskać. Za to wielkie słowa uznania dla prezesa Grzegorza Bulaka. Frekwencja na treningach jest wysoka, rywalizacja o miejsce w pierwszej „jedenastce” jest duża, ale też zawodnicy podchodzą do niej odpowiednio. Każdy z nich sumiennie przepracował dwa miesiące ciężkich treningów. Chcemy nie tylko utrzymać klub w lidze okręgowej, ale zdobyć jak najwyższe miejsce. W sparingach widać, że ta praca nie poszła na marne. Mecze kontrolne są tylko elementem przygotowań, zweryfikuje nas liga. Po tym, co widzę na treningach i sparingach, patrzę optymistycznie na rundę wiosenną.

W przerwie zimowej w strzelińskim klubie doszło do wielu zmian kadrowych.
Na początku chciałbym podziękować za zaangażowanie wszystkim zawodnikom, którzy odeszli w tym okienku transferowym. Odeszli m.in.: Miłosz Korzyński, Krzysztof Ruciński, Szymon Biśta. Co do zmian, to były one konieczne. Po przeanalizowaniu pierwszej rundy, uznałem, że drużyna potrzebuje „ świeżej krwi”, szerszej kadry oraz jakości. Znałem nasze słabe punkty i potrzebowaliśmy nowych zawodników. Postawiliśmy w pierwszej kolejności na piłkarzy z naszej gminy, ale udało się też pozyskać dwóch graczy z innych rejonów. Ogólnie odmłodziliśmy kadrę, ale zyskaliśmy też na jakości. Powrócił też entuzjazm na zajęciach, co jest bardzo ważną sprawą. Przyszło do nas trzech młodych, ale już ogranych na wyższym poziomie zawodników. Mowa tutaj o: Patryku Ostrowskim, Damianie Wasiu i Kasprze Morawskim. Będą oni, co pokazały sparingi, bardzo ważnymi postaciami w drużynie...
Na ten temat pisaliśmy w 10 (1148) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały wywiad przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.