Zawodnicy z Borowa wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin Silesia Cup w Legnickim Polu. Nasz powiat reprezentowali: Lena Szlachta, Amelia Jadżyn, Amelia Kazuro oraz Antoni Sołtys.
Do rywalizacji przystąpiło ponad trzystu karateków z Polski, Czech oraz Ukrainy. Sędzią głównym zawodów był Shihan Mariusz Godoś (5 dan), prezes Polskiego Związku Karate Kontaktowego. Kolejny, udany występ zanotowała Lena Szlachta, która była bezkonkurencyjna w swojej kategorii wiekowej. Najpierw pokonała zawodniczkę z Opola, a w finale okazała się lepsza od rywalki z Lubawki. Zasłużenie stanęła na najwyższym stopniu podium. Dobrze zawody rozpoczął Antoni Sołtys. Karateka z Borowa na początek pokonał przeciwników z Kołobrzegu i Legnicy, ale w finale przegrał z rywalem z Czech. Ostatecznie Sołtys odebrał srebrny medal. Poza podium znalazła się Amelia Jadżyn. Zawodniczka przegrała pierwszy pojedynek z rywalką z Kamiennej Góry i zakończyła swój udział w zawodach. Amelia Kazuro zajęła trzecie miejsce.W klasyfikacji generalnej Fight Club Lubawka/Borów zajął pierwsze miejsce na 29 klubów biorących udział w turnieju. Karatecy z Borowa trenują na co dzień w Fight Club Lubawka-Borów w sali ZSP Borów. Ich trenerem jest Sensei Adam Kopeć.
Lena Szlachta na najwyższym stopniu podium
Antoni Sołtys był drugi
Amelia Kazuro na trzecim stopniu podium
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.