Na zdjęciu od lewej: prezes Strzelinianki Grzegorz Ponichtera, członek zarządu Anna Pyrkosz i wiceprezes Krzysztof Litwin
W piątek, 14 lipca w sali konferencyjnej strzelińskiego magistratu odbyło się Walne Zebranie Członków klubu Strzelinianka Strzelin. Podczas spotkania wybrano nowe władze klubu. Już wcześniej z funkcji prezesa zrezygnował Grzegorz Bulak. Jego miejsce zajął Grzegorz Ponichtera. Wiceprezesami Strzelinianki zostali Jakub Orzechowski oraz Krzysztof Litwin. Zarząd uzupełniają członkowie: Zbigniew Sochacki i Anna Pyrkosz. Z nowym prezesem klubu rozmawiał nasz dziennikarz sportowy Radosław Kwiatkowski.

Jak trafiłeś do Strzelinianki?
- Do klubu trafiłem w momencie fuzji Strzelinianki z Fundacją Młodzi Sportowcy Strzelin. W tamtym czasie w zespole trenowało dwóch moich synów. Najstarszy dziś gra w FC Wrocław, ale zawsze chętnie przyjeżdża na treningi do Strzelina. W barwach Strzelinianki nadal gra mój średni syn Tymoteusz (grupa trampkarzy), a także Hubert (grupa skrzatów). To właśnie dzięki nim podjąłem się aktywnego działania w klubowej radzie rodziców, a teraz zostałem prezesem klubu.

Czy miałeś obawy przed objęciem tej funkcji?
- Oczywiście, że miałem obawy. Ale kto by ich nie miał? Jako rodzice piłkarzy z akademii obawialiśmy się, że klub zostanie bez prezesa lub zostanie nim przypadkowa osoba. Po licznych rozmowach z koordynatorem akademii, trenerami oraz rodzicami, zostałem obdarzony mandatem zaufania i postanowiłem objąć to stanowisko. Mam nadzieję, że osoby, które wykazały gotowość wejścia wraz ze mną w struktury zarządu, pomogą mi sprostać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą prowadzenie tak dużego klubu. Strzelinianka liczy w sumie ponad dwieście osób. Myślę, że moje doświadczenie zawodowe w zarządzaniu oraz wsparcie rodziców i pozostałych członków zarządu pomogą mi sprostać temu wyzwaniu.

Jakie cele stawia sobie nowy zarząd?
- Nowy zarząd tworzą osoby chętne do pomocy, które nie boją się wyzwań. Już teraz chcę im serdecznie podziękować za chęć pracy na rzecz klubu. Nie mamy...
Na ten temat pisaliśmy w 29 (1167) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również