Kilka dni temu strzeliński wędkarz, a zarazem prezes koła PZW Okoń ze Strzelina i jednocześnie właściciela sklepu BASS Piotr Stojowski, wybrała się na ryby. Jak się okazało, wyjazd był wyjątkowo owocny.
Już kiedyś na naszych łamach pisaliśmy, że pan Piotr często wyjeżdża w różne miejsca na ryby, polując na duże okazy. Specjalizuje się w spinningu. Kilka dni temu wybrał się z kolegą na Odrę, gdzie postanowili zapolować na sumy, które można łowić od 1 czerwca, kiedy mija ich okres ochronny. Swoją łódź zwodowali niedaleko Urazu. Jak go złowił? - Spinningowaliśmy w ciągu dnia. Jako przynęty używałem ręcznej roboty woblera Czesia Sowińskiego. Pogoda była typowo sumowa, pochmurno, ale parno, przed deszczem. Woblera prowadziłem przy samym dnie, co było możliwe, bo na tamtym odcinku rzeki woda jest głęboka, pomiędzy 6 a 9 metrów – opowiada nasz rozmówca. - Miałem dość grubą plecionkę, bo 0,55, i kiedy wziął, to dość szybko go wyholowałem - mówi. Okaz miał około 150 cm, ale wędkarz go nie mierzył i nie ważył, bo chciał, by ryba w dobrej kondycji jak najszybciej wróciła do wody. - Hamulec mam mocno przykręcony, co sprawia, że walczącą rybę mocno się czuje – dzieli się odczuciami pan Piotr. Jak dodaje, po ubiegłorocznym zatruciu ryb w Odrze jest dużo mniej, co widać również na echosondzie. Czy sumy również są widoczne na echosondzie - pytamy? - Tak, ale trzeba mieć wprawne oko, by je dojrzeć. Na naszych echosondach, których używamy, daje taką jaśniejszą smugę. Przeważnie jest to duży sum – zdradza wędkarz.
Na ten temat pisaliśmy w 32 (1170) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
cześ
RE: Wąsacz złowiony i wypuszczony
Duże sumy to ja ljublju!!! lol
0

Przeczytaj również