Zawodnicy ze Strzelina na podium w kategorii młodzikówW miniony weekend w Brzegu Dolnym odbyły się pierwsze wojewódzkie turnieje klasyfikacyjne w tenisie stołowym w kategoriach młodzik i kadet. Świetnie spisali się młodzi sportowcy ze Strzelina, którzy zgarnęli kilka medali.
W sobotę, 5 września, w Brzegu Dolnym rywalizowali najlepsi młodzicy z naszego województwa. W kategorii tej rywalizują tenisiści stołowi urodzeni w roku 2003 oraz młodsi. W finale spotkali się dwaj zawodnicy ze Strzelina. W kategorii chłopców zwycięzcą został Staś Wnęk z UKS-u Fan Strzelin, który pokonał Kacpra Głazowskiego z Granitu. Pojedynek był bardzo emocjonujący i zakończył się wynikiem 3:2. Obaj zagwarantowali sobie udział w ogólnopolskim turnieju z cyklu Grand Prix, który odbędzie się we wrześniu w Białymstoku. UKS Fan w Brzegu Dolnym reprezentowali także Mikołaj Mondrzejewski 49 - miejsce, Przemek Wiśniewski – 17 lokata. W kategorii dziewcząt bardzo dobrze spisała się Roksana Rogulska, która była trzynasta.
Trenerzy Granitu cieszą się z bardzo dobrej postawy zdobywcy srebrnego medalu Kacpra Głazowskiego, który jest jeszcze żakiem, a wywalczył sobie prawo gry w Grand Prix Polski młodzików. Kacper w swojej kategorii wiekowej ma limit ogólnopolski i nie musi startować w wojewódzkich turniejach klasyfikacyjnych. Pozostali tenisiście granitu zajęli w Brzegu Dolnym następujące miejsca: Wiktor Wagner - 13, Igor Szczepankiewicz - 25. Dwie tenisistki, Gabriela Onyszkiewicz oraz Agnieszka Grabowicz uplasowały się na 17 pozycji. W turnieju brało udział łącznie 90 zawodników i zawodniczek z całego Dolnego Śląska. W niedzielę, 6 września, rywalizowali kadeci. - Pierwszy turniej kadetów był dużym sukcesem Kacpra Błachuty, który nie dał szans przeciwnikom i wywalczył pierwsze miejsce oraz udział w pierwszym Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Krakowie. W tym turnieju Jacek Jakubowski i Kacper Głazowski uplasowali się w przedziale miejsc 9-12. Bardzo dobrze z roli trenera wywiązał się Dariusz Burger – dodaje trener Granitu Marian Kozak.