Piotr Bereziuk w rozmowie z reprezentantem Polski Wang Zeng Yi
Piotr Bereziuk w rozmowie z reprezentantem Polski Wang Zeng Yi
Mieszkaniec Strzelina Piotr Bereziuk kontynuuje karierę w Niemczech. Tenisista stołowy, znany w naszym regionie głównie z występów w Granicie, razem z niemieckim TTC Kist wywalczył mistrzostwo i awans do czwartej ligi! To ogromny sukces, ponieważ u naszych sąsiadów funkcjonuje aż kilkanaście poziomów rozgrywkowych.
TTC Kist to pierwszy, zagraniczny klub Piotra Bereziuka. – Przed sezonem naszym celem było utrzymanie na obecnym poziomie rozgrywek. Odnieśliśmy jednak kilka zaskakujących zwycięstw i udało nam się wywalczyć mistrzostwo i awans do czwartej ligi. W kolejnym sezonie zamierzam nadal reprezentować TTC Kist. Z pewnością mierzyć będziemy się z bardziej wymagającymi rywalami, więc przede mną wiele pracy – mówił tenisista, Piotr Bereziuk.
Już po pierwszych meczach sezonu 2015/2016 jego klub zajmował pierwsze miejsce, a Bereziuk był jednym z liderów drużyny. Pierwszą lokatę udało się utrzymać aż do samego końca rozgrywek. Strzeliński tenisista zanotował wiele zwycięstw, ale także zdarzały mu się przegrane z wymagającymi rywalami. – Mój nowy zespół był beniaminkiem piątej ligi niemieckiej. Poziom tych rozgrywek porównywalny jest do naszej pierwszej ligi, a część zawodników z powodzeniem rywalizowałaby w Ekstraklasie. Cieszę się, że mogłem sprawdzić swoje umiejętności z naprawdę mocnymi rywalami. To mój pierwszy, zagraniczny zespół i sam byłem ciekaw, jak będzie to wyglądało. Na szczęście wszystko ułożyło się po mojej myśli i nadal planuję grać w Niemczech. W mojej drużynie jest też czterech Niemców oraz jeden Chińczyk. Niemiecki system rozgrywek różni się od polskiego. W Niemczech gra się sześciu na sześciu do dziewięciu zdobytych punktów. Już kilka lat temu kolega z Częstochowy namawiał mnie do występów za naszą zachodnią granicą. Teraz zdecydowałem się spróbować. Chcę się pokazać, a być może moje dobre występy zaowocują promocją do jeszcze lepszego klubu – powiedział Bereziuk, który w przeszłości reprezentował takie drużyny jak m.in.: Granit Strzelin, Nysa, UKS 12 Wrocław. Bereziuk trenuje w klubie FAN Strzelin i do Niemiec wyjeżdża jedynie na mecze: - W miesiącu rozgrywamy po dwa spotkania. Trenuję w klubie FAN Strzelin, żeby być cały czas w optymalnej formie, a do Niemiec jeżdżę jedynie na mecze. Pełnię także funkcję szkoleniowca w Fanie. Służę radą i doświadczeniem młodszym zawodnikom – dodał tenisista.
W TTC Kist partnerem deblowym strzelińskiego tenisisty jest Alexander Czochanski. Zawodnik ten urodził się i wychował w Niemczech, ale jego rodzice są Polakami. Jego ojciec Ryszard był znakomitym tenisistą stołowym i razem z legendarnym Andrzejem Grubbą zdobywał medale w grze podwójnej. – Alexander świetnie mówi po polsku i służy mi radą. Razem gramy także debla. Co ciekawe, tylko raz przegraliśmy. Cieszę się, że trafiłem do tego zespołu. W TTC Kist świetnie spisuje się Chińczyk Fan Xiang Dong. W Niemczech zdobywam cenne doświadczenie, które, mam nadzieję, zaprocentuje w przyszłości. Na mecze przychodzi o wiele więcej kibiców, panuje atmosfera sportowego święta. Dopingować nas przychodzą całe rodziny. W Niemczech jest zupełnie inna kultura kibicowania niż w Polsce – mówił Piotr Bereziuk, który w kolejnym sezonie będzie grać w czwartej lidze.

Radosław Kwiatkowski

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również