Juniorzy starsi Lidera Borów walczą o mistrzostwo
Juniorzy starsi Lidera Borów pokonali Lotnika z Twardogóry 4:1 i zachowali szansę na mistrzostwo klasy okręgowej. Podopieczni Waldemara Werby kończyli mecz w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Tomasz Gawlas. Niestety, porażki doznali juniorzy młodsi Lidera, którzy musieli uznać wyższość Dolpaszu Skokowa. W minionym tygodniu pauzowali gracze Strzelinianki.
W miniony weekend pauzowali juniorzy starsi Strzelinianki, ale swój mecz w klasie okręgowej rozegrali gracze Lidera Borów. Podopieczni Waldemara Werby wciąż liczą się w walce o mistrzostwo. Starcie Lidera z Lotnikiem Twardogóra odbyło się w Ludowie Śląskim. Gospodarze pierwsi zaatakowali, ale to rywale byli bliżej szczęścia. Dwukrotnie zawodników z Borowa ratował od utraty gola słupek. Worek z bramkami rozwiązał w piętnastej minucie Miłosz Koterba, który posłał atomowe uderzenie z rzutu wolnego. Trzy minuty później bramkę „stadiony świata” zdobył Bartłomiej Żach. Młody piłkarz oddał strzał z 20 metrów, po którym piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką i wpadła do bramki obok bezradnego golkipera z Twardogóry. Podopieczni Waldemara Werby na przerwę schodzili prowadząc 4:0. Dwie bramki dorzucił jeszcze napastnik Jakub Witkowski, który najpierw oddał strzał z szesnastu metrów, a później wykończył zespołową akcję. Tuż przed przerwą do szatni z czerwoną kartką odesłany został za agresywne zachowanie w stosunku do rywala Tomasz Gawlas. Rywali w drugiej części stać było jedynie na gola honorowego i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lidera 4:1. Gospodarze, pomimo gry w osłabieniu, nadal stwarzali okazje podbramkowe i mogli wygrać efektowniej. Zespół z Borowa zajmuje drugie miejsce w tabeli i traci cztery oczka do lidera Wiwy Goszcz. Do końca sezonu pozostało kilka spotkań, a losy mistrzostwa nie zostały jeszcze przesądzone. O podium walczy Strzelinianka, która jest czwarta z 44 punktami na koncie. Podopieczni Mariusza Błachańca tracą siedem oczek do trzeciego Piasta Żmigród, ale mają do rozegrania jeszcze jedno, zaległe spotkanie.
Juniorzy młodsi Lidera Borów już 25 maja rozegrali swój mecz w klasie okręgowej. Podopieczni Waldemara Werby na własnym stadionie podejmowali Dolpasz ze Skokowej. To było wyrównane starcie, ale zakończyło się zwycięstwem gości. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Kamil Baczyński. Niestety Dolpasz jeszcze przed przerwą zdołał odrobić straty, a nawet objąć prowadzenie. Do ponownego remisu doprowadził w 65. minucie Bartłomiej Stankiewicz. Końcówka starcia należała do gości, którzy dołożyli jeszcze dwa trafienia i wygrali 4:2. W minionej kolejce pauzowali gracze Strzelinianki. Nasze zespoły kolejne spotkania rozegrają już w środę, 1 czerwca. Liderem tabeli z 65 punktami pozostaje Śląsk Wrocław, który na podium wyprzedza Pogoń Oleśnica oraz FC Wrocław Academy. Strzelinianka uzbierała 24 punkty i jest dziesiąta. Tabelę zamykają juniorzy młodsi Lidera Borów, którzy wywalczyli jedenaście oczek.