Mikołajek zajął w Belgii drugie miejsce
Mikołajek zajął w Belgii drugie miejsce
Strzeliński zawodnik football freestyle Daniel Mikołajek odnosi kolejne sukcesy. Tym razem nasz zawodnik wywalczył drugie miejsce podczas międzynarodowych zawodów European Urban Championship 2016 w miejscowości Namur w pobliżu Brukseli. Strzeliński Mikołaj przygotowuje się teraz do mistrzostw Europy oraz prestiżowych zawodów w Kanadzie, Chinach i Australii.
W zawodach European Urban Championship 2016 w Belgii wzięło udział jedynie ośmiu zaproszonych zawodników, w tym trzech Polaków: Łukasz Chwieduk „Luki”, Mateusz Odrzygóźdź „Lotar” oraz Daniel Mikołajek ze Strzelina. Turniej odbył się podczas corocznego festiwalu „Solidarites Urban Village”, w którym bierze ok. 35 tysięcy osób. Po losowaniu zawodnicy od razu rywalizowali od fazy ćwierćfinałowej. - W pierwszym pojedynku trafiłem na Svena Fielitza z Luksemburga. Pokonałem go wynikiem 3:0 – opowiada Daniel Mikołajek ze Strzelina. - W półfinale, niestety, trafiłem na Polaka Łukasza Chwieduka. Na turniejach międzynarodowych nie lubimy rywalizować z rodakami, ponieważ często konkurujemy w Polsce i zawsze ktoś z naszego starcia musi odpaść. Z „Lukim” udało mi się wygrać 3:0 i trafiłem do wielkiego finału. O złoto rywalizowałem z Włochem Gunntherem Cellim. Gunther rozpoczął pojedynek i zrobił naprawdę bardzo dobrą kombinację sztuczek, tricków, co dało mu przewagę na starcie. Ja w połowie starcia zacząłem popełniać błędy i przegrałem finał. Samo zaproszenie do udziału w European Urban Championship było ogromnym wyróżnieniem, dlatego tym bardziej cieszę się z drugiej pozycji. Ostatecznie „Luki” skończył zawody na miejscu czwartym, natomiast „Lotar” odpadł już po pierwszym pojedynku z Francuzem – dodaje strzeliński zawodnik football freestyle.
Powoli sezon dla zawodników wykonujących sztuczki z piłką dobiega końca. Najbliższy okres pracowity będzie jednak dla Daniela Mikołajka, który zapełniony ma terminarz startów: - Aktualnie przygotowuję się do Pucharu Świata F3 World Tour, który startuje w dniach 23-24 września. Pierwszy przystanek odbędzie się w Calgary w Kanadzie. Później, 29 października rywalizować będziemy w Chinach, a ostatni start w F, World Tour odbędzie się w grudniu w Australii. W tych zawodach bierze udział zaledwie szesnastu najlepszych zawodników z całego świata – mówi Daniel Mikołajek, który należy do światowej czołówki w football freestyle. Dwa miesiące wcześniej Mikołajek zwyciężył w polskich eliminacjach Red Bull Street Style i jako jedyny Polak będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata Red Bull Street Style w Londynie, które odbędą się w dniach 7-8 listopada. – W światowych finałach Red Bulla brałem udział w 2012 roku i zdobyłem czwarte miejsce w Lecce we Włoszech. Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się stanąć na podium! – dodaje Daniel Mikołajek, który będzie pierwszym Polakiem, który po raz drugi wystąpi w tej prestiżowej imprezie. Prosto z Londynu strzeliński Mikołaj poleci do Tokio, gdzie odbędzie się turniej Freestyle Football, Freestyle Basketball oraz turniej Break Dance. Dodatkowo czeka Daniela start w mistrzostwach Polski oraz mistrzostwach Europy. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszego zawodnika!




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również